Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, tudnátok segíteni...

Gitárosok, tudnátok segíteni egy kezdőnek? Lenne néhány kérdésem amíg nem megyek gitártanárhoz.

Figyelt kérdés

Kérdésem lenne, hogy pl. a tabokat pontosan hogyan kell értelmezni. Megnéztem sok helyen de nem egészen egyértelmű minden. A másik meg, hogy ha pl. az A húrt fogom a 3-as bundon, a D-t az 5-ös bundon, de a D5 után rögtön a D2 jönne és nem ér el odáig az ujjam. Tippeket szeretnék kérni, segítségeket.

Köszönöm szépen előre is.

14/l, akusztikus gitáron tanulok.


2013. szept. 3. 23:56
 1/10 Eko-chan válasza:
egyszeriuen ugrassz a D5-rol D2-re:) annyi az egesz:D
2013. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én basszusgitározok, de előtte volt akusztikus, és elektromos gitárom is. Annó nagyon sokat foglalkoztam gitárokkal, és még most is szívesen bővítem ezzel kapcsolatban a tudásomat. Szóval én elmagyarázom neked szívesen, hogy hogyan olvass tabot! Ha gondolod írj üzenetet! :)

L/17

2013. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mi a probléma a három hang lefogásával. A 2-es fekvésben legyél, 1-es ujj a kettes bundnál, 2-es ujj a hármasnál, hármas ujj a négyesnél, négyes ujj az ötösnél. A3-at lefogod 2-es ujjal, D5-öt négyes ujjal, D2-t egyes ujjal. Még fekvésváltás sincs ebben, mit nem értesz ezen? :)
2013. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, értem én.. Csak nem bírom lefogni mert nem ér el odáig az ujjam.. Átérem, tehát rá tudom tenni az ujjaimat mind a 3 húrra, csakhogy lenyomni nem tudom..

2013. szept. 4. 18:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon tipikus probléma a kezdőknél. "Nem ér el odáig az ujjam". Tedd a kezed felülről ugyanarra a fekvésre, tehát a kisujjad a 2.-, a gyűrűs a 3.-, a középső a 4.-, a mutató az 5. bund felé. Normális esetben még egy 14 éves lány kezének is minden ujja kényelmesen, erőlködés nélkül rá kell hogy lógjon külön-külön az összes bundra egyszerűen azért, mert a gitárokat úgy tervezték, hogy az ember keze átérjen egy fekvést. Ha ez megvan, akkor tedd vissza a kezed alapállásba, tehát alulról fogd meg a nyakat és próbáld a válladat, a könyöködet, a csuklódat és általában az egész testtartásodat úgy helyezni, hogy alulról se legyen nehezebb átfogni egy fekvést, mint az ujjaidat felülről lógatva. Ez olyan, mint a biciklizés: egy csak bevillan (mint egy villanykörte a rajzfilmekben egy ötletnél) és onnantól kezdve mi sem lesz egyszerűbb és természetesebb. Sok sikert. :)
2013. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én értem, persze át is érek 4 ujjal 4 bundot fentről is és alulról is. De lenyomni nem tudom rendesen, mert berezeg a húr. :/
2013. szept. 5. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pl. a 4. ujjammal (tehát a kisujjammal) voltam gondban, mert nagyon rövid, de a bőrkeményedéseimből is jól látszik, hogy beállt arra, hogy nem az ujjbegy közepével fogom le, hanem a kisujjam külső pereme van már megkeményedve. Szóval játszd lassan és bontásban, teszteld, hogy melyik az a pozíció, amikor tisztán szól, de lebírod szorítani. Hozzászoksz majd a kéztartáshoz, és ok. lesz.
2013. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, ha csak annyi a gond, hogy berezeg, akkor az nem gond. Az eredeti kérdésnél még nem érted el :)

A berezgés magától elmúlik majd, ha megtaláltad a számodra megfelelő kéz- és testtartást. Annyira azért érdemes ügyelni, hogy:

1) a hüvelykujj merőleges legyen a nyakra és ne lógjon ki a nyak felett

2) a többi ujjad is legyen merőleges a fogólappal és csak ahhoz a húrhoz érjen, amit le kell fogni

3) a hangokat a bundokhoz közel fogd le, de ne a bundon (vascsík). Ha jobbkezes vagy, tehát a bal kezeddel fogod a nyakat, akkor a bundtól balra legyen az ujjbegyed. Nagyon közel a bundhoz, de ne rajta.

2013. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat!

Ahogy gyakoroltam, már elérem a húrokat de még mindig berezeg. De gyakorolok tovább :)

2013. szept. 6. 22:48
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap volt pont egy hónapja, hogy elkezdtem az egészet.

Már most nagyon könnyen megy nagyon sok minden, persze rengeteg mindent nem tudok még. De amiket eddig nem tudtam lefogni, az már most megy rezgés nélkül is, ami meg ment de nagyon lassan vagy bénázva, már az is hibátlanul és extra gyorsan megy! :D

2013. szept. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!