Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tegyek akkor, ha nem...

Mit tegyek akkor, ha nem tudom lefogni a húrokat? Gitárosok válaszát várom!

Figyelt kérdés
Egynéhány hete kezdtem gitározni, és olyan dalokkal, mint pl. a Harry Potter Theme Song, egyáltalán nincs problémám mert ahhoz ugye nem kellenek akkordok...Viszont bármilyen más dalnál egyszerűen nem tudom lefogni a húrokat, túl messze vannak egymástól az ujjaim meg eléggé görcsösek, javulni fog ez idővel? Mit tehetnék, hogy gyorsabban hozzászokjanak az ujjaim?
2013. júl. 22. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkordokkat tanulj meg váltani, és hozzászoksz. muszty dobay gitáriskoláját ajánlom
2013. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
rosszul áll rá a kezed. Ezen egy tanár segíthet, nem hiába mondják, hogy nem könyvből meg internetről kell tanulni gitározni. Az én tanítványaimnak még a legelején sincsenek ilyen gondjai, nem véletlen. :)
2013. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
A nagyképűség kft. gitártanárát hallottuk.
2013. júl. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
najó igazad van, biztos nem a rossz technika lehet a gond, vagy a helyes techinka elsajátításának a hiánya, hanem rossz a kotta, rossz az akkord, valószínűleg a gitár is hibás, ilyen időjárásban nem is mennek amúgy sem jól az akkordok, illetve az ujjak görcsössége is egy égből adódó átok, amin nem lehet javítani.
2013. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
de ha nem tud akkordot lefogni, akkor az a tanács, hogy "de tanulj meg akkordot lefogni", az tényleg hasznos :)
2013. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Az én tanítványaimnak még a legelején sincsenek ilyen gondjai, nem véletlen"

ez a nagyképűség papa ;)

2013. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a dolog lényegét nem érezted át, de akkor fogalmazom máshogy, nehogy bántónak érezd :)


aki tanárhoz jár, akár 8éves, akár 20, nincsenek ilyen problémái. Tehát, nem a kezeddel van a baj, és nem is a kevés gyakorlás miatt van ilyen gondod, hanem valószínűleg nem jól tartod a kezed, viszont egy jó tanár, vagy egy tapasztalt gitáros ha látja, meg tudja mondani, hogy hol a gond. Lehet merev a csukló, lehet a karodat húzod nagyon magadhoz, lehet az ujjad nem görbíted eléggé, de ezt netes szarokból, és a musztay könyvéből is nem fogod jól megtanulni, ezért keress valakit aki meg tud nézni személyesen.

2013. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

najó a sok okoskodó helyett inkább leírom a világ legegyszerűbb skáláját ami segíthet (nekem is ez segített anno ilyen problémákban)

0-1-2-3-4

az összes húron lefele aztán ugyanezt vissza

4-3-2-1-0

Aztán kezdd valami egyszerűbb akkordokkal mondjuk:

5 D

5 A

3 E

Mutató ujjad a hármason,gyűrűs és kisujj pedig az ötösök.Hagyd,hogy hozzá szokjon a kezed aztán válts,pengetés tök mindegy igazából a váltás a lényeg.

7 D

7 A

5 E

Aztán jöhet egy kicsivel komolyabb váltásos gyakorlat

0 E

0 B

0 G

2 D

2 A

0 E

Mutató és középső ujj a két kettesen,aztán

3 E

0 B

0 G

0 D

2 A

3 E

Középső a felső hármason,mutató a kettesen,gyűrűs legalsó hármason.

Aztán egy teljesen más formáció:

X E

1 B

0 G

2 D

3 A

X E

Gyűrűs a hármason,középső a kettesen,mutató az egyesen (Az X et nem kell pengetni,hogy kényelmes legyen én a felső Et a hüvelyk ujjammal tompítom,az alsóba pedig szimplán hagyom belelógni a mutató ujjat.)

Nem valami nagy durranás,nekem ezek voltak az első akkordjaim.

2013. júl. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Remélem segítettem valamit :)
2013. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Öh köszönöm mik azok a számok az akkordok előtt?
2013. júl. 22. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!