Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metálosok, miért jó hallgatni...

Metálosok, miért jó hallgatni a metál zenéket?

Figyelt kérdés
Azt megértem hogy aki el ordibálja a számot annak jó gőzkiadó, de hallgatni miért jó az érthetetlen ordibálást és mellé azt a rohadt irritáló zenét? Mondjátok meg. kérlek!

2013. okt. 4. 17:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha neked a rapp beletartozik a zene fogalmásba,öld meg magad,jó?? :D a metal az HANGSZEREKEN JÁTSZOTT!!!! dallamos,nem irritáló,mély,érzelmes szövegeket tartalmazó műfaj :)
2013. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
oké most már értem nagyjából.
2013. okt. 5. 16:46
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem ilyen a metál, ahogy leírtad. Ez a leírás inkább a grindcore-ra illik ( http://www.youtube.com/watch?v=d1jymPOq7vQ ), amit én se tudok komolyan venni.

A metál szerintem a legváltozatosabb műfaj és egy album, de akár egy szám nagy magasságokat és mélységeket jár be, és ezt tudatmódosítás nélkül is át lehet élni. Ezt élő emberek produkálják kézzel fogható hangszereken, ami élőben még nagyobb élmény. (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az összes elektronikus zene egy kalap szar.)

Az operát is lehetne azzal kritizálni, hogy érthetetlen ordibálás. Ott a szövegkönyv helyett a libretto-t kell olvasgatni, hogy rendesen be tudd fogadni a művet.


A rap meg jóval ingerszegényebb, főleg a metálhoz képest... A rap szövegvilágát nagyjából lefedi, hogy milyen faszagyerek vagyok, de a többiek nem (rajolás), kábítószer, p*na (beletartozik az 'elhagyott a csajom' és a 'megkúrtam az összeset'), a többi rapper sértegetése, bűnöző életmód (ghetto). Nyilván van pár kivétel, de ezekkel a címkékkel sok számot el lehet látni. (nem csak előítéletből mondom ezeket, a Hupikék Törpikék korszak befejeztétől kb 17 éves koromig csak a hip-hop ment)

A metál meg szólhat akármilyen elvont témáról, a halálról, természetről, vallásról, belezésről, társadalomról, sárkányokról, templomégetésről, filozófiáról, történelemről, természetesen szexről, stb... emellett rendkívül változatos a zenéje is.


Én a dubstep kedvelőit nem tudom megérteni, hogy azokat a zenéket hogyan képesek végighallgatni. Szerintem leginkább a dac, hogy húú, most ez mennyire új, meg korszerű, de nem hiszem, hogy 30-40 évesen majd leporolják a memóriakártyákat és réveteg tekintettel nosztalgiázva hallgatják meg csutka hangerőn.

2013. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem akartam zenét küldeni, de ez szólt amíg írtam a választ:

http://www.youtube.com/watch?v=1grhmdzoHrw

Igaz ez nem metál, de sokan aként emlegetik, de szerintem ha meghallod, hogy Motorhead, akkor ha beugrik valami, akkor az általad vázolt csörömpölés-ordibálás lehet.

2013. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban azért, mert csak így tudom levezetni a dühömet. Baromi megnyugtató néha hallgatni valami kis Suicide Silence vagy Cannibal Corpse csemegét, no meg szimplán imádom a basszusgitárokat, a vad és erőteljes ütemeket. Másodsorban képtelenség megfogalmazni, egyszerűen szeretem, átérzem amiről énekelnek, ez az én otthon, ebben érzem jól magam.
2013. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
elárulok egy titkot MERT TETSZIK.próbáltál meg üvöltözni egy panelházban hogy ne hívták volna rád a rendőröket.?!:'D.ideglevezetés, nekem is ugyanolyan mint az éneklőnek screem-előnek, kiadja a dühömet.:)).és ne skatulyázd be a metalt mert sok alfaja van.:DD.(deathmetal deathcore alternatív metal posthardcore metalcore numetal hallgatója vagyok amúgy ha érdekelt volna valakit.xd)
2014. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert neked jó hallgatni a repp'zenét'

Tehát MERT NEKÜNK EZ TETSZIK

Bár rap alatt is attól függ mit értesz annak

Death metal zenészként azt mondom vannak k..vajók rap számok főleg a 70-80-as évek korából

És vannak metalzenék, amik irtózatosan szarok


Mi ugyanúgy hallgatjuk az embertelen hörgést, mint ti a rappelést. Ennyi


Aztán többnyire az ilyen primitív emberek néznek minket primitívnek. Tudnék még erről pofázni, de bízok benne, hogy azóta (6 év) már kinyílt a szemed, és nem ilyen csőlátással nézed a világot, és nem kell kioktatnom :D

2019. szept. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!