Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vélemény erről a gitárról?

Vélemény erről a gitárról?

Figyelt kérdés
[link] Vélemény??;)

2013. szept. 2. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem kedvelem a superstratokat, de attól még ez szerintem egy megbízható, jó minőségű gitár, ennyiért már viszonylag jókat lehet venni. A Cort amúgyis a jó minőségű alsó- és középkategóriás cuccairól híres.
2013. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

A test hárs, tehát egy tök, ami valszleg ezesetben nemigen tesz hozzá a hangszedők munkájához, sőt. Floyd tremoló kb. 60 rongy, egy kulcskészlet 30, két hangszedő 50. Csak ez a három tétel 140 pénz, és akkor még hol van a nyak a test faanyaga és a többi biszibaszi. Ezt gondod át és tedd fel újra a kérdést: ez egy jó gitár?

Persze, ha minden alkotóelemnél megalkudtak kissé a gyártók, esetleg kihozhattak valamit abból a 20-30e huFt-nak megfelelő összegből, ami pénzen elő lett állítva a balta. Falra, video klippre jó.

2013. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kulcskészlet 30? 2 hangszedő 50?

hol élsz te? :D

Valószínűleg nem profi gitárt vagy mesterhangszert akar venni az illető, azért hülyeségeket ne beszélj..

2013. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

gyalogos, próbáltad már a gitárt?!

Én nekem ugyanez van, floyd nélküli! Nyáron motoroson léptünk fel bandával, megállta a helyét. Drop C-re hangolva szoktam használni, Metalcore-ra. Nemtudom mibajod a hárs testel, nyilván nem a legjobb faanyag, de szerintem kib*szott jól szól a gitár, és a HÁRS testnek köszönhetően KÖNNYŰ a hangszer.

Én második hangszernek vettem, szerintem megérte, ki kell próbálni előtte, de egyet elmondhatok: ha egy 200k-s Ibanezzel hasonlítod össze ezt a Cort gitárt, akkor nyilvánvaló, hogy az Ibanez kerül ki győztesen... Viszont ha 70k-ban gondolkodol, akkor jobbat nemtalálsz a KX5-nél!

2013. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hárs az egyik leggyakoribb faanyag volt a superstrat jellegű gitárok elterjedésekor testnek, mivel viszonylag kigyenlített a rezonanciája, nem megy el nagyon karakteresen a mély vagy magas felé, elég testes a középtartománya és ki tudja "kerekíteni" a Floyd ROse-ra jellemző kissé szikár, fémes hangzást.

Nagyrészt az Ibanez JEM készül például hársból.

2013. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem idéznék komolyabb hozzáértőt az előttem szólónál, kedves lehülyéző és kedves beleokoskodó: "nem megy el nagyon karakteresen a mély vagy magas felé"

...tehát, tök! Ettől még bárki szerethet bármibe, amibe a többiek nem...ettől színes a világ, vagy nem...azért gondoljuk át, hogy melyik tradicionálisan "nagy" alapmárka készül "tökből"?

2013. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"azért gondoljuk át, hogy melyik tradicionálisan "nagy" alapmárka készül "tökből"?"


Music Man EVH Signature

Fender Contemporary Stratocaster (USA) 1989-1991

Suhr Guitars (több modell)

Ibanez JEM szériában sok, RG szériából sok

Kramer 5150

Peavey EVH Wolfgang


Van Halen, Petrucci, Paul Gilbert, Satriani elég sokat használt ilyen gitárokat például. Azért ők nem annyira kispályások...

2013. szept. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!