Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok segíteni egy adott...

Tudnátok segíteni egy adott hangzás létrehozásában gitárnál? (erősítő, multieffekt)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=8suBCJOz_Fs ilyesmi gitár hangzás kellene 0:13-tól ami van gyakorlatilag.

Erősitő: Peavey VYPYR 15, multieffekt: Zoom G1XNext, gitár: Ibanez GRG270B

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2013. szept. 1. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a multit kihagynám a játékból, szerintem az erősítős efektjei jobbak. Pontos adatokat nem tudok mondani,mivel nincs kéznél ilyen erősítő, de úgy körülbelülségre tudok támpontot adni. Mélyeket elég rendesen keverj bele, szerintem olyan 7-8-asra az simán mehet, akár kicsit feljebb is. A közepeket nem érdemes nagyon vágni, olyan 6 körülire mehet az is. Ehhez a hangzáshoz én nem kevernék annyi magasat, arányaiban talán kicsit kevesebbet, mint mélyet, talán olyan 6-7 körül. Torzítás mehet neki derekasan, de azért érdemes ízléssel adagolni, mert ha túl nagy, az könnyen taccsra vágja az amúgy szép hangot. Egy icipici visszhang is mehet bele, hogy ne szóljojn olyan hidegen, nyersen, de én maximum 1-es vagy feles fokozatra állítanám azt. Amúgy a legjobb, ha a füledet használod, és úgy beállítod. Azzal nem hibázhatsz, ha az EQ összes potméterét 5-ösre állíod,és amit kell, korrigálsz.
2013. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Multi kuka, erősítőn potik középre és tekerget.

Távolról semmit nem lehet mondani, hogy mit hova állíts, egyik erősítőn 7-es állás kevés, másikon 3 szörnyen sok.

Bájdövéj egy 15 wattos kombóból nyilván nem fogsz stúdióhangot kitekerni.

2013. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!