Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Nektek sem tetszik...

Vad-Ász kérdése:

Rockerek! Nektek sem tetszik az amikor ezek a DJfiszemf@xomok megfognak egy iszonyat jó rock vagy metal számot és átformálják_?

Figyelt kérdés

hállottam már olat ahol a Nirvana egyik dala volt a mosogépzúgás alatt,,vagy az AC DC egyik számát a szóló után már tucitucis szarral folytatják,és még sorolhatnám.

ezeknél nincsen olyan hogy szerzői jog?amely előirja hogy bizonyos összeget ha kifizetnek és eengedélyt kérnek,akkor használhatják fel?



2013. aug. 12. 22:02
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
91%

"A rock meg metál maradjon meg rocknak meg metálnak" ez azt jelenti hogy a rock és metál maradjon rock és metál. Nem azt hogy utálom a tuctuc-ot. Akár hiszed akár nem, hallgatok tuctuc-ot, igaz, elég kis mennyiségben, de hallgatok. És csak az igényes fajtából, amiben énekelnek is, és nem csak a monoton dübögés hallható.

Azért tudom jobban elfogadni mikor egy tuctuc zenéből csinálnak rock verziót, mert olyankor igaz hangszerekkel játsszák. Fordított esetben a hangszerek hangja (nagyrészt) elveszik.Nem ragadtam meg a középkorban, de számomra (és sokan másoknak is) az IGAZI ZENÉT hangszerekkel csinálják, nem gombok nyomkodásával, hangsávok pakolászásával és egyéb ilyen dolgokkal.

2013. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
55%

Egy rémegyszerű, buta, de fülbemászó szám is lehet igényes. Egy technoid, vagy crossbreed számot inkább tartok igényesnek, mint egy éneklős, de fülbemászó zenét. Ellenben szeretem azt is, csak szerintem a technoid, vagy drum n bass igényesebb, mégha durva is. Sokak számára meg "buta".


De ez amit írsz, kedves 31# rohadtul kettős mérce.


Egy elektronikus zenéhez is kell tudás, meg hangszerek. Attól függetlenül, hogy nem hallod, de (általam nem kedvelt) Armin Van Buuren is rengeteg hangszert használ. Vagy nézzétek meg Deadmau5 vagy Chemical Brothers, vagy nagyon sok zenész stúdióját, szerintem azokat is hangszernek lehet nevezni.

Többek között az Asking Alexandria használ szintetizátort. Abban az esetben hangszernek minősül a szintetizátor, de ha egy DJ (producer) használja, akkor már nem?


Nevetséges azzal dobálózni, hogy "bezzeg a rock zenét igazi hangszerekkel írják". B--tch please, ha van két darab fám, meg egy darab vasam, akkor van egy dobom. Elég kezdetleges, elég hülyén szól, de hangszer.


Visszatérve az AC/DC remixre, a Crookers mit csinált?

Megmaradt a gitár? Meg.

Megmaradt a dob? Még több is lett.

Megmaradt az ének? Természetesen.

Fel lett egy kicsit turpírozva ilyen-olyan szintikkel? Naná.


Akkor meg mi hiányzik belőle? Az, hogy be van loopolva, meg nem úgy szól, mint az eredeti? Ennyire fáj? Ennyire rosszul esik, hogy fel va gyorsítva, és élvezhetőve tették mondjuk egy diszkóban (vonatkoztassunk el Magyarországtól) történő lejátszásra?

2013. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
71%

Engem roh*dtul felb*szott amikor először láttam ilyet.

Mi az,hogy bemocskolják a zenét azokkal a zárlatos mosógéphangokkal meg az ismétlődő beat sz*rsággal?!


Ezek azok amiért megölném a sok mocs*dék dupstepp és rapp rajongót: http://www.youtube.com/watch?v=7JzGHBUCF4k

http://www.youtube.com/watch?v=XDMsCjGKlN4

Mi ez már?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok...

Á hagyom a francba!

2013. aug. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
17%

Akkor szopogass kavicsot. Ennyire idegesít? Lol... én is voltam "rocker", meg csak azt hallgattam, de látszik, hogy felfogásban inkább közelítesz egy 12-14 éveshez, mint egy 20-22 körülihez. Az, hogy valójában mennyire vagy idős nem érdekel, lehetsz harminciksz is, ha felfogásban rohadtul nem ott vagy.


Ezen páran elgondolkodhatnak, szintén.

2013. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Én az ilyen duc duc zenékért vagyok oda a rockot nem szeretem de a Nirvana - Girls szám nagyon bejött főleg a klippje :D
2013. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Userr666 ***** válasza:
79%

35.Válaszoló!

Ne ide írj , nem szarozom le a zenéd csak mert én nem hallgatom , de ide ne írj mert ez a kérdés rockereknek szól.

2013. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az atformalt inkábbkisemmondommik rohadt idegesitok...
2013. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor meg mi hiányzik belőle? Az, hogy be van loopolva, meg nem úgy szól, mint az eredeti? Ennyire fáj? " --> Ami azt illeti, igen.

Én egyébként nem az vagyok, akitől kérdezted, de zenestílusokon felesleges is vitatkozni. Szerintem nincs baj azzal a stílussal, csak azért mert én nem szeretem. De szerintem nem kéne átdolgozni, nem azért, mert nem szeretem, hanem mert tök fura úgy.

2013. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

#38


Jé, egy értelmes komment! :)


"zenestílusokon felesleges is vitatkozni" - Teljes mértékben egyetértek, bár itt nem is azon folyt a vita, inkább azon, hogy egyesek szerint "a remixek sz---rok, és pont."


Lehet, hogy fura, de valakinek meg pont az (vagy az is, mint pl. nekem) tetszik. Bár én még mindig csak a korral tudom összekötni az egészet, jó, persze valaki megmarad kőmetálnak, de van aki kikacsingat más irányokba is, és elfogadja, hogy ezek tényleg jók, aláírják, hogy tényleg sok munka volt vele, elismerik a DJ/producert, hogy törődött a zenével, sőt, még akár tetszhet is neki. Nem szégyen, ha változik az ember ízlése. :)

2013. aug. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

"Jé, egy értelmes komment! :) " --> köszi.

Szerintem egyébként az is eltúlozta, aki most a rockerek által érezte magát sértve. Én nem szeretem a tüc-tüc zenét, egy-két bizonyos darabot igen, de a többit nem, de ha nem szeretem, nem kell odamenni, ahol olyat játszanak. Ellenben azt nem szeretem én sem, hogy átdolgozzák, valahogy marha furán hangzik, de ez a vita már átment másba, mint aminek indult.

2013. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!