Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitár hangolás?

Elektromos gitár hangolás?

Figyelt kérdés
Van egy elektromos gitárom aminek a húrlábja termolós. Azt hallottam hogy ott kell csinálni valamit. Leírná nekem h MIT kell avval csinálni?

2013. júl. 7. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz
2013. júl. 7. 19:05
 3/5 anonim válasza:
A Floyd Rose tremolónál kell ott bravúrozni, mert a rugók össze-vissza fognak állni a hangolás után, ha jól tudom. Bár egy Floyd Rose tremolós gitár nagyon drága.
2013. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Nem állnak összevissza. A lényeg ugyanaz, amit itt a cikben is leírtam, egy adott pozícióban kell lennie a hídnak, amikor a rugók húzása egyensúlyt tart a húrok feszítőerejével. Annyiban nehezebb belőni, hogy egyrészt a rögzítőkkel el kell vacakolni, másrészt az egész némileg nagyobb precizitást igényelhet, de az elve a lebegő tremoló beállításnak ugyanez.


2. Az eredeti Floyd Rose valóban drága, de számtalan licenszelt és FL alapú tremolós gitár van olcsón. Bár kétségtelenül ezek az olcsó verziók legtöbbször kevésbé megbízhatóak, de a hangolás szempontjából ugyanez.

37e Ft-ért már van kínai Floyd Rose-os gitár.

2013. júl. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, de láttam a neten hogy az enyém vintages és anál nincsen satu a jejnél, így nem kell anyit vacakolni vele
2013. júl. 10. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!