Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kb. Mennyi ideig kell naponta...

Kb. Mennyi ideig kell naponta 6x behangolni egy új húrozású gitárt?

Figyelt kérdés

#gitár #hangolás #új húrok
2013. márc. 19. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom honnan szedted azt, hogy naponta hatszor (és se többször se kevesebbszer) kell behangolni egy frissen húrozott gitárt. Ha úgy hallod, hogy hamis, akkor hangold be. Ez a húrozás után nyilván még elég sűrű lesz, de egy idő után már beáll a húr. Ez pedig nagyban függ például attól, hogy elektromos vagy klasszikus gitárról van e szó vagy például a gitár és a hangolókulcsok minősége is nagyban hozzá járul ehhez.
2013. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pff. :D
2013. márc. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Klasszikus,és a gitár tanárom mondta.Tegnap délután voltam nála és azt mondta hogy még óra végén hangolunk rajta egy kicsit utána mire haza érek úgyis megint kell.
2013. márc. 20. 06:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 3héttel a húrozás után, amikor már teljesen beállt, akkor is behangolom naponta legalább 6x. :D akármikor előveszem, hallom hogy kicsit elmászott a hangolás, azonnal igazítom, nem szeretek hamisan gyakorolni rajta.
2013. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt mondta a tanárod, amit a kérdésben leírtál, akkor sürgősen keress másik oktatót, vagy legalábbis ne fizess neki ezért egy fillért sem.
2013. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt mondta:" ha tudod próbáld meg napi 6x behangolni,de ha már nem lesz olyan hamis akkor már csak mielőtt játszol akkor." szó szerint idéztem.
2013. márc. 20. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor komolyan keress mást. Semmi logika nincs abban, hogy miért pont hatszor kéne. Akkor kell, amikor hamis. Amúgy kérdezd már meg tőle, hogy akkor mi van, ha a hatodik után is elhangolódik? Akkor aznap már ne gitározz és várd meg a holnapot, amikor ismét lesz hat lehetőséged behangolni? :D
2013. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az lesz.Köszönöm válaszotokat előző 100%-ig igazad van.Mindenkinek ment a zöld!
2013. márc. 20. 15:13
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

én nem a tanárt minősíteném, főleg nem úgy, hogy nem ismerem. mi van ha csak úgy mondta hogy "hát, vagy napi 6x azért hangold be", nem pedig úgy, hogy "naponta 6x kell behangolni, hogy jó legyen".

biztos vagyok benne, hogy nem a haton volt a hangsúly, hanem mondott egy számot, hogy hangolja be többször is.

2013. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy nekem az elektromosomon satus kulcsok vannak, ami miatt alig hangolódik el, de egy nap 2x még így is szoktam hangolni, 2-3 hetes, már beállt húrokkal is. Nagyon kényes vagyok a hangolásra, gyakran olyankor is hangolok, amikor nincsen jól hallható hamisság, csak a biztonság kedvéért.
2013. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!