Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám behangolni a...

Hogyan tudnám behangolni a szintetizátoromat?

Figyelt kérdés
most vettünk egy szintit használtan. igazából csak itthon játszogatok rajta, régebben tanultam zongorázni, így most újra odaülök tanulgatni, játszani rajta. viszont hallottam hogy minden zongorát be kell hangolni (még a szintit is és állítólag rég nem volt használva). nem is szól olyan nagyon szépen, mintha kicsit félhangon szólna vagy nem is tudom.. belehet valahogy hangolni nekem is vagy csak aki ért hozzá? egyáltalán tényleg be kell hangolni egy szintit vagy elég valami beállítás is rá? próbáltam más hangszíneket is, de mégsem olyan szép és erőteljes ahogyan másikok is voltak.. előre is köszönöm
2013. márc. 11. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

bocsi de ez a kérdés fizikailag fájt. a szintetizátor digitális hangszer, nem kalapácsmechanikás és nem akusztikusan hoz létre hangot. vagyis az alapjáraton hamis szintetizátor, kukapozitív szintetizátor.

na persze van olyan funkció, hogy más hangolást hozzon be a gép, de gondolom itt nem ez történik.

2013. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Flea09. Kapaszkodj meg, de az igazi szintetizátoroknak semmi köze a digitális világhoz, ezen felül pedig van amelyik képes elhangolódni hőingadozás hatására. Elképzelhető, hogy a kérdező hangszerében is hasonló probléma van, amit például egy rossz tranzisztor okozhat. Ha van olyan értékű a hangszer, hogy érdemes vele foglalkozni, akkor azt javaslom mutasd meg egy szakembernek, kérdező.
2013. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
valahogy nem érzem úgy, hogy a kérdező egy fullanalóg mooggal rendelkezik, de cáfoljon meg :)
2013. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se gondolom, hogy egy Moog-ja van, de azt írta, hogy használtan vette. Ebből kifolyólag pedig lehet akár nagyon régi szinti is, ami annak ellenére, hogy nem érték, még lehet analóg.
2013. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!