Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miert recsegnek/zorognek a...

Miert recsegnek/zorognek a gitarom hurjai?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam meg az elso gitaromat, tehat most probalgatom stb. Probalgattam a pengetest es ugy veszem eszre, hogy recsegnek a hurok. Leginkabb az A-nal tapasztaltam. Mi lehet az oka? Nem fogom le rendesen a hurt? Behangolva jol be vannak, ugy szolnak egymas utan ahogy kell, hangoloval is leellenoriztem.

Femhuros Cort akusztikus gitar



2013. ápr. 10. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szorítod le eléggé, vagy hozzá érsz finoman egy másik ujjaddal, esetleg rosszul van beállítva a gitár és a húr egy másik bundhoz ér hozzá kissé. De mivel írtad, hogy teljesen kezdő vagy, ezért elég valószínű, hogy az első két lehetőség közül valamelyik fent áll. Ez egy elég gyakori hiba kezdőknél.
2013. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Orulok neki, hogy egy ertelmes valaszt kaptam, nem pedig elkuldtel melegebb eghajlatra.. Csak mert nem profin tolom es tudatlan vagyok...

En is erre gondoltam, hogy talan a hurt nem sikerul normalisan lefognoi es hozzaer egy bundho. Bar neztem, nem lattam volna, de teljesen olyan hangot add ki.

Nem is vartam, hogy elsore tokeletesen fog megszolalni, de kicsit meglepodtem.

2013. ápr. 10. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az elején recsegtek/zörögtek(fémúrosom van).De most már rájöttem hogy rosszul fogtam le,mint ahogy az első leírta,azóta rendesen szól :) Sok sikert.:)
2013. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, valszeg ezzel lesz a gond. Ahogyan haladok bundonkent a test fele egyre tisztabb, egyre konyebb lefogni a hurokat. Hat 18 eves fiu vagyok, de oszinten szolva, nem epp kellemes kezdesnek lefele fogdosni. Mar ertem, miert ajanljak kezdoknek a nejlon hurosat.. na de en nem olyan vagyok am, hogy beszarok... :DDD

Sokszor mar azt figyelem, az also E mikor vagja darabokra az ujjamat.......... :D

2013. ápr. 10. 20:40
 5/10 anonim válasza:

Nekem is cortom van, és amikor megvettem az első volt hogy észrevettem hogy olyan hangot adnak a húrok, mintha egy kis fémgolyó rezegne bennük, eléggé idegelt, de nem figyeltem rá aztán már nem olyan.. Szerintem lehet azért volt mert új volt a húr v nemtom, fogni ugyan úgy fogom



Viszont az alsó E -m elég szarul szól, túl erőteljes, 3. éve hogy értetlenül állok az eset előtt, az egyetlen hang amit nem tudok játszani az az alap üres E alsó húr hang, biztos van rá valami technika, nem tudom...


Cort G210-em van


18F

2013. ápr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma csereltem hurokat, mert az egyik elszakadt. Most talan meg tavolabb vannak a nyaktol a hurok, de igy is kegyetlenul recsegnek. Probaltam a nyakon allitani, nem megy. :S
2013. ápr. 27. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem ugyanolyan feszességű húrt vettél, hanem vastagabbat, mint ami rajta volt, az húzhat a nyakon valamennyit.

Arról legalább van fogalmad, mit állít a nyakpálca és mennyit szabad rajta tekerni? Vagy csak nekiálltál csavargatni, hátha jó lesz?


Gratulálok...

2013. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem kell lenezni az embert, ugy hogy nem tudod mit tud, s mit nem.

Lagyabb hurt vettem, es igen tudom mit allit illetve mennyit kell tekerni rajta. Alltalaban egy minimalis ugy negyed fordulat eleg. :)

Ha jol latom, tul egyenes a nyak, s annak kicsit homorunak kell lennie tehat, hogy a hur es a bund elvalasztok kozott picit nagyobb legyen a hely. :)

2013. ápr. 28. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokan úgy állnak neki a pálca csavargatásának, hogy azt hallották, attól jobb lesz.

ELég sok megszorult, széttört menetű nyakpálcát és borzasztóan elállított nyakat láttam már, ezért kissé szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, mikor valaki láthatóan kevés háttértudással áll neki...

2013. ápr. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Epp ezert nem eroltettem a dolgot! :)

Bevittem uzletbe, pillanatok alatt helyre hoztak! :)

2013. máj. 14. 07:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!