Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő gitárosnak leírnátok...

Kezdő gitárosnak leírnátok pár hasznos tanácsot? :D

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy gitárom és szeretnék a nyáron legalább alapszinten megtanulni gitározni. Mondjuk annyira, hogy egy egyszerűbb számot el tudjak játszani. Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy hogyan álljak neki, itthon, egyedül? Tehát először miket kellene elsajátítanom? És ha az alapok megvannak, milyen dalokon kezdjek el gyakorolni?


[link]


Egy ilyen klasszikus gitárom van. Előre is köszönöm. :))



2013. jún. 22. 16:16
 1/5 anonim válasza:
100%

Én másfél hete kezdtem el gitározni. Először, ha még nincs behangolva, hangold be. Ha már be van hangolva, tanuld meg az alapakkordokat és a pengetés módját. Az alapakkordokkal már elég sok számot el tudsz játszani.

Először én is nehezen éreztem rá, de most már sokkal jobban megy.


Videó a hangoláshoz: youtube[pont]com/watch?v=Vo-z8Axn0x4


Videó az akkordokhoz: youtube[pont]com/watch?v=yldQMwBi_iw


Minden nap gyakorolj, és egyre ügyesebb leszel. :)

2013. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vehetsz hangologepet,azzal egyszerübb a gyakorlás.

Hallgasd meg a számokat,bennük a pengetest,keress akkordot és lesz valami.

Egyébként ha akkordozni akarsz,hasznos lehet Muszty-Dobay Gitáriskolája.

2013. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én 4 éve gitározom, tanuld meg az akordokat, hogy hol a helye, és utána válassz egy agyszerübb dalt. Ha már tudod az akordokar, akkor már egyszerûen eljátszod. Kerezsd majd az akordokat.
2013. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :))
2013. jún. 24. 08:26
 5/5 anonim ***** válasza:
ok. frankó. Az alap akkordokról már írtak, amiket meg is találsz a jó barátodnál, a Google bácsinál. De az alap akkordokból még nem lesz felismerhető dal, ha nem tudod a ritmusát, ütemét. Gyakorold az akkordokat felváltva kettesével, hogy az akkordok között ne legyenek aránytalan szünetek. Ha ez már megy, hívd segítségül a fent említett jóbarátot, és tanuld meg a négynegyedes, nyolcados, tizenhatodos pengetési módokat, minimum ez szükséges. Ezzel már egy tábortűzi zenéléshez kiváló leszel.
2013. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!