Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Segítség kéne Tárrega-Lágrima...

Segítség kéne Tárrega-Lágrima gitárdarabjának elemezésében. Kis segítségek is jól jönnek. Valaki?

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 12:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Vannak azok a kis száras bogyók, azokat kell lejátszani.

Ha normális választ akarsz, igazi kérdést tegyél fel.

2013. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Mi a pontos kérdés? Tarrega spanyol klasszikus gitáros-zeneszerző, a Lárgima pedig könnyet jelent és ha jól emlékszem e-molban van a darab, bár ezek az infók valószínűleg nem bírnak hatalmas újdonság tartalommal a számodra, úgyhogy jó lenne tényleg tudni, hogy mi érdekel pontosan.
2013. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
ha megfogalmazol egy vagy több kérdést hozzá, segítek, mert én értek hozzá, csak erre így tényleg nem lehet többet mondani
2013. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Rendben, nos ilyenek kellenek hogy zenmű elhelyezése zenetörténeti korszakban ennek rövid jelemzése; a szerzőről már találtam szóval nem kell; zenemű keletkezése jellemzése; zenemű funkciórendje ( csak főfunkciók)-ezt nem vágom:S [link]
2013. máj. 20. 10:06
 5/24 anonim ***** válasza:

A zenetörténeti dolgoknak utána tudsz nézni, wikipédia, ilyesmi, arról most azért nem írok semmit, mert úgyis minden fentvan, de azt írtad is hogy már találtál róla. Az meg nekem teljesen érthetetlen, hogy miért kérnek ilyen elemzést egy diáktól, aki nem is igazán tudja hogy ezek mit jelentenek :D nem a te hibád, a tanárodé, hol adták ezt fel, hol tanulsz, és milyen tantárgyból? Írok néhány összhangzattani dolgot, ami használható hozzá:

E dúr a hangnem, 8üetemes periódusok építik fel, szabályosan, 4+4ütemre tagolva, az első 4 ütem domináns félzárlattal végződik, és a második 4 ütem végén zár le tonikára. (Ez az első 8 ütem)

A második 8 ütem hasonlóan épül fel, de a paralell moll hangnemben, e-mollban, ez ugye 3kvintnyi hangnemtávolság, de ismerjük a párhuzamos hangnemeket, nem meglepő, tipikus klasszikus/romantikus elem. ugyanúgy 8 ütem, a periódus első fele dominánson áll meg, és a végén érkezünk meg az első fokra.

Ezután megint visszatér az első periódus, ugyanaz van mint az elején, ismét e-dúrban.


A cím jelentése könny - ezt nem kell magyarázni hogy milyen játékmód illik hozzá, tempójelzés Andante, ami azt jelenti hogy lépésben. Van még valami amiről írni kéne, de nincs fent róla semmi ?

2013. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem kérdezőként belekérdezek, de engem, mit zenei képzéssel nem rendelkezőt az érdekelne, hogy ezek az elemzések mihez kellenek? Hogy rendszerben lásd az egészet és ne hangonként olvasd a kottát és ezáltal folyékonyan tudd olvasni? Azért kérdem, mert nekem ez probléma (folyékony kottaolvasás) és ha lenne egy visszaigazolás, hogy "igen, a kottából lejátszást így kell kezdeni", akkor az nagyot lendítene rajtam.


Meg a másik része a kérdésnek, hogy igen, a kottát nézvegetve látszik, hogy E dúrban van, aztán vált e moll-ra, hogy 3/4, meg hogy Andante (ki is van írva mindkettő), hogy 8 ütem egy perióus és 4+4-re bontva, amik közül az első négy dominánsra végződik ("h" hang, 5. fok) a második alaphangra. De ezeket miért kell így leírni, mikor a kottában is már ugyanez van? És ha tényleg ennyire tudatosítani kell magadban ezeket, hogy rendesen kottát olvass, akkor miket kell még leírni? (talán az látszik még kiemelkedő módon, hogy végig 8-adokban operál...)

2013. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
háát, én hangszeres vagyok, egy zeneelmélet szakos talán többet tudna erről mondani, egy hangszeres tanulási folyamatában talán annyiból segíthet, hogy ha megfejti hogy domináns akkordra zár, és tudja hogy az feszültség (pedig alapból nem érezné hogy ott feszült akkord van, és csak a tonikán nyugtatjuk meg), akkor így könnyebb lehet neki. de szerintem aki hallgat rendszeresen zenét, és odafigyel füllel is arra amit játszik, nem pedig csak az ujjait irányítja, annak egy idő után magától jönnek ezek a dolgok, hogy hol milyen funkció van. Annyi haszna lehet még, hogy ha most az egészet megfejtenénk egy összhangzattan-példának, leírnám hogy melyik basszushang fölött milyen akkord van, akkor mint egy összhangpéldát - ilyen akkordfűzős sorozatként el tudnánk játszani zongorán. Talán inkább csak úgy nézz rá, mint a nyelvtanban a mondatelemzés. Mindenki érti a mondod, látod hogy mi van odaírva, érted hogy mit jelent, mert ez az anyanyelved, mégis meg kell fejteni hogy mi az állítmány, mi a tárgy.. Meg mint ahogy egy vers sem attól lesz szép hogy kielemzed hogy hol van a rím, és mikor mire utal a költő, a versből szerintem ott jön az élmény, hogy elolvasod/meghallgatod, és már kivált valami reakciót, nem attól lesz érdekesebb hogy kielemzed. Szóval nekünk zenészeknek azért kell ezt is megtanulni, hogy mindent tudjunk róla, átlássuk az egészet, ne csak érezzük a dolgokat, hanem tudjuk is
2013. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Annyi haszna lehet még, hogy ha most az egészet megfejtenénk egy összhangzattan-példának, leírnám hogy melyik basszushang fölött milyen akkord van, akkor mint egy összhangpéldát - ilyen akkordfűzős sorozatként el tudnánk játszani zongorán."


Ezt megcsinálhatnám én? Te pedig ellenőrzöd. Jó kis móka lenne, ha van hozzá kedved-időd...

2013. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
ööörendben, ha szeretnéd, megpróbálhatjuk :D de nem vagyok profi, vannak még hiányosságaim, nem biztos hogy jobban fogom tudni, de pont énis gondoltam rá, hogy leírom az egészben, hogy milyen akkordokat találok, úgyis ennél már nehezebbeket tudnom kellene, úgyhogy elvileg ez is menni fog:) szóval küldheted!
2013. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Királyság :)


Na, a kottát itt találtam hozzá, ez alapján dolgoztam:

[link]


Nincs közelben gitár, hogy füleljek, úgyhogy sok helyen csak tippelni tudok. Tehát akkor az akkordok, szerintem:


E H7 E / H7 / E H7 E /

cism Emaj7 fism (vagy A?) / E fism (vagy A?) H7 / E ://


em H7 / Em (am, G, fism, em fism) / Em Am H7 / H /

em H7 em (G?) / am (D/A?) / em fism/a H7 / em ://


E H7 E / H7 / E H7 E / H7 /

cism Emaj7 A (fism) / E A (fism?) / E Fis H7 / E


Hm?

2013. máj. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!