Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kb mennyi idő alatt lehet...

Kb mennyi idő alatt lehet megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy sok az ilyen kérdés de gondoltam mostmár talán van valaki aki normálisan válaszol is ... Tudom hogy ez egy végtelen folyamat de az a lényeg hogyha gyakran gyakorolok akkor kb mennyi idő alatt tudnék elérni egy olyan szintre amikor kifigyelek magamnak egy dalt és könnyedén 1-2 nap alatt megtanulom ... Persze nem úgy hogy egész nap. Egyik ismerősöm azt mondta ő 3 éve gitározok, és bevallom nagyon jól játszik. Olyan válasz is jó hogy ki mennyi idő alatt tanult meg közületek.

2013. ápr. 14. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Természetesen ez függ attól is,mennyire vagy benne tehetséges,de az alapokat gyorsan meg lehet tanulni,a többi meg már csak azon múlik,hogy mennyit gyakorolsz.(kivéve ha rockstar akarsz lenni,akkor sok-sok tapasztalatot kell gyűjtened :D)

2013. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az alapok már megvannak nekem csak azt kérdezem hogy mennyi idő alatt tudnék úgy megtanulni hogy mondjuk azért 3 óra alatt megtudjam tanulni mondjuk az AC(villám)DC Back in Black-et SZÓLÓ NÉLKÜL. Egyébként külön köszönöm a válaszod! Végre nem egy troll vagy egy lehangóló fétises írt! Köszönöm!! :D
2013. ápr. 14. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem a válaszok voltak hülyék eddig sem, hanem a kérdés. bár én írtam más kérdésnél is normálisat :D


szóval, tudósok szerint 10ezer óra, körülbelül 10év alatt, hogy magabiztosan elsajátítsd a hangszer kezelését. ez kb napi 3óra gyakorlást jelent 10 évig. de mivel különböző stílusok más más játékot igényelnek, ez nyilván végtelen. ACDC szinten meg szerintem tizedennyi is sok.

én 7éve gitározom, amit írtál ACDC dalt, azt én első hallás után vissza tudtam játszani, a szólót meg kellett néhányszor hallanom de csak hogy meg tudjam jegyezni. kb 12percet vett el az életemből, és még csak kotta sem kellett hozzá :D de messze vagyok még attól, hogy profinak tudjam magam

2013. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
ja, és kihagytam a lényeget, tanárral lehet csak jól. tanár nélkül kínlódás, egy ideig vannak sikerélmények, de valószínűleg már az alapoknál gond lesz, és hamar beáll egy olyan szintre, amit nem tud tovább fejleszteni
2013. ápr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as és 4-es jól írja. Az ACDC-hez szólóstul, tehetségtől, hallástól és memóriától függően szerintem fél-másfél évet kell napi 1-2 órát foglalkozni a gitárral és egy kis zeneelmélettel.

Stílust ugorva egy komolyabb Dream Theater-hez például, vagy akár egy komolyabb saját improvizációhoz van akinek 4-5 év, van akinek 10-15, de van akinek egy egész élet is kevés.

2013. ápr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még az ilyen Dream Theatre, vagy jazz, vagy komolyabb blues stílusú improvizációhoz elengedhetetlen a magas intelligencia. A zeneelmélet olyasmi, mint egy nyelv, amivel szabályokat betartva, ízlésesen, kreativitást használva, de érthetően kell játszani. Na most, nekem az a tapasztalatom hogy a jó zenészek alapvetően intelligensek, nem bunkó, szűk látókörű, buta trógerek, hanem szellemileg igényes, gyors, értelmes emberek. Úgyhogy ez az egész intelligenciától is függ:)
2013. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Van olyan aki képes eljátszani egy dream theater számot? :D


- Jó, nem egy Build Me Up & .. -re gondolok, hanem mondjuk egy Lost Not Forgotten -re, vagy egy Count of Tuscany/Instrumedley :D



Egyébként 2,5 éve van gitárom, kb átlagosan hetente kevesebb mint fél órát gyakoroltam, inkább akkor aktívkodtam mikor kaptam, eddig tudok játszani pár Guns N' Roses számot, a Green Day szint már alapból megy, most Avenged Sevenfold számokat nézegetek..


Dream Theatert még kb tavaly ilyenkor próbáltam, On the back of Angels, hát, arra emlékszem hogy valamennyi ment belőle, de aztán meguntam, és el is felejtettem :DD


Azért ahhoz már rendes tudás kell, hogy valaki Dream Theater -t tudjon játszani, én azt mondanám hogy aktív gyakorlás mellett 3 év, akár 5, az egyszerűbb számaikhoz. Úgy meg mint én, hát, próba cseresznye, szenvedsz vele és egyszer csak menni fog talán :D

2013. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 StratoDOM válasza:
Kedves kérdező...Ez egy nagyon érdekes téma...A zene tanulásához,megértéséhez,későbbi alkotásához elengedetlen egy tapasztal tanár...Én 10 éve gitározom...Nagyon jó 2 tanárom volt akik csupán a logikus gondolkodást tanították meg nekem...Azt mondom hogy 3 év alatt napi 10 perc skálázással , ujjgyakorlatokkal, egy nagyon magas szintre el lehet jutni, fejfájás nélkül.
2014. aug. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 StratoDOM válasza:
A logikus gondolkodást a zeneelmélettel kapcsolatban írtam.
2014. aug. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Napi tíz perc nagyon kevés magas szinthez.

Aki igazán mestere a hangszerének az napi minimum több órát gyakorol.

A skálázás csak egy nagyon kis szelete ennek. És napi 10 perc skálázás épp csak arra elég, hogy bemelegíts...

2014. aug. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!