Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos gitároknál a stratocaster és a superstrat formájúak között?

Figyelt kérdés
Én arra tippeltem, hogy az, hogy a superstrat formájú gitárokon nincs koptatólap, de sok olyat találtam amin van.

2013. márc. 18. 21:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Te teljesen hülye vagy?

Felfogod egyáltalán, amit írunk?

Ki a szar mondta, hogy bármelyik Fender forma nem bejegyzett szabvány??

2013. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Az, hogy az egyiknek strat a másiknak superstart formájú a teste."

Neked ennyi érdemi hozzászólásod volt a témában. Innentől kezdve takarék.

2013. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
ActiveGuitarnak különben teljesen igaza van abban, hogy nem japán a Superstrat design, ebben nem is voltam biztos, ahogy hibáztam abban is, hogy összekevertem a szabadalom és a szabvány kifejezéseket. Ezt egyébként két mondatban el lehetett volna mondani, csak hát akkor ez a shadow gyerek nem tud egy jót trollkodni.
2013. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Említettem, hogy a gitárokat, mint konstrukciót mindenestül, valóban szabadalmi oltalom védi a Fendernél, de ez nem a formát jelenti.

A design, a gitár alakja tudomásom szerint nem eshet szabadalmi oltalom alá, csak védjegy lehet, de azt meg nem kapta meg rá a Fender, csak a fejformára.


Arról pedig, hogy a bíróság miért utasította el a keresetét éppen a formák levédésével kapcsolatban, itt elolvashatod a teljes bírósági jegyzőkönyvet:

[link]


Hajrá!

2013. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ha majd még valakit érdekel a téma, itt egy átfogó magyar cikk róla, ami részletesen leírja, mi az igazság a védjegy és szabadalom körül.

Ebből megtudható, hogy a Fendernek NINCS semmiféle design szabadalma, se védjegyoltalma a Strat, a Tele vagy a Precision formájára. Csak a fejformára van és az elnevezésekre!

2013. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ja, a link lemaradt:

[link]

2013. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!