Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos gitároknál a stratocaster és a superstrat formájúak között?

Figyelt kérdés
Én arra tippeltem, hogy az, hogy a superstrat formájú gitárokon nincs koptatólap, de sok olyat találtam amin van.

2013. márc. 18. 21:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%

???

Ezek a gitárkonstrukciók szabadalmak. A Stratocaster, a Telecaster meg a többi a Fender TULAJDONÁBAN lévő formatervezések, bejegyeztették őket az Amerikai Szabadalmi Hivatalnál. Ugyanígy a Les Paul, az SG, a Firebird a Gibson tulajdona. A Superstrat kinél van?

2013. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg ez csak egy közkeletű elnevezés, akkor ez nem konstrukció, hanem 'csak' egy modifikált Stratocaster-kopi. Ha tényleg nem szabadalom, akkor a Superstrat kifejezés egyenrangú a 'gityóval'.
2013. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Senki nem a Telecastert vagy a Strat-ot vitatta.


A Superstratról beszéltünk végig, én legalábbis arról, mert ez volt a kérdés. Mármint, hogy miben különbözik a Stratocastertől.


Én elmondam, hogy miben.

Te elkezdtél előhozakodni ezzel a másolás/szabadalom dologgal, aminek a kérdező szempontjából az égvilágon semmi információértéke nincs, ráadásul már több téves dolgot írtál.


Még egyszer mondom: a Superstrat nem szabadalom és nem védjegy.

2013. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Egyébként ha már beszélünk valamiről, nem ártana pontosan.


A Fender nem szabadalmaztatta az említett gitárformákat, mert az nem egy szabadalom tárgya. A gitárt, alkatrészeivel és funkcióival együtt szabadalmaztatta annak idején,nem a designt.

Maximum védjegyoltalomat kaphatott volna rá, mint designra, amit a FEJ formájára meg is kapott.

De amikor 2003-ban bíróság előtt támadta meg a Schechter, a Peavey, a Warmoth, a Spector, a Suhr, a Sadowsky, a Lakland, az ESP és még pár más gyártót, hogy megtiltsa nekik a Strat, a Tele és a Precision forma használatát, a bíróság elutasította a keresetet és igazat adott a gyártóknak, azzal, hogy a a Strat forma például mára annyira általános érvényűvé vált, hogy gyakran az elektromos gitár szinonímájaként használatos.

Tehát állításoddal ellentétben az említett formákra se szabadalma, se védjegye nincs a Fendernek.


Befejezhetjük már végre?

2013. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Én leírtam, hogy mi a különbség a két design-formátum között, és te belekötöttél. ezek után te indítványozod, hogy fejezzük be?
2013. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

De nem ez volt a kérdés.


És amit írtál, annak nagy része téves volt. Sajnálom, ha még mindig nem érted.

2013. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Én leírtam, hogy mi a különbség a két design-formátum között, és te belekötöttél. ezek után te indítványozod, hogy fejezzük be?"

Nem, te egy nagy rakás baromságot írtál le, mint hogy a superstrat japánból származik, meg hogy bejegyzett szabadalom.

Mindkettő marhaság.

Ezekután totális zagyvaságokkal próbáltad megvédeni a mondanivalódat.

Akkor miről is beszélünk?

2013. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
arról, hogy arrogánsan kötözködsz. mi volt abban a baromság, hogy a Stratocaster a Fendertől származik, a Superstrat meg máshonnan? (gondoltam, Japánból. ha nem így van, szépen beírod, én megköszönöm a helyesbítésedet és mehetsz a gitárjaid közé).
2013. márc. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
ja, különben csak itt, csak most és csak neked fellapoztam egy gitáros könyvet. sajna, basszusgitárokról szól, de mindjárt a 19. oldalon látható a Precision Bass bejegyzett szabványa Fender neve alatt. a konstrukció és az egész dizájn a Fender tulajdona. Négy részletes grafika szemlélteti a hangszert (Basszusgitárok könyve, nézz utána.). Az, hogy a bíróság elutasította a Fender kifogásait a kopicégek ellen, valószínűleg más okból lehetett, mivel ezek igenis bejegyzett márkák, amik a Fender tulajdonát képezik.
2013. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

a Stratocaster konstrukció a Fender-gyárban lett kialakítva jó pár évtizeddel ezelőtt, a Superstratot meg valamelyik kopicég találta ki 25-30 éve (talán az Ibanez, DE LEHET HOGY A JACKSON). a Superstrat is a Stratocasterre épül.


na, így van benne hiba, okostónik?

2013. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!