Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a "Gibson" és...

Mi a különbség a "Gibson" és az "Epiphone" feliratú Les Paul-ok között?

Figyelt kérdés
Láttam már mindkettőt, de nem tudom, hogy mi a különbség.

2012. nov. 17. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Az Epiphone a Gibson "kistestvére". Hangzásban különböznek azt hiszem, meg a minőségben ahogy összerakják a gitárokat. A Gibson gitárnál Mahagóni fát használnak az epiphonennál meg nem tudom. De szerintem egy haladó gitárosnak tökéletes választás egy epiphone.
2012. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. nov. 17. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Az epiphone is mahagóni, ugyanolyan fákból készítik. a fej máshogy néz ki, de ez csak desing beli dolog, illetve más hangszedőkkel szerelik őket. A Gibsonokat az usában gyártják, és ott elvileg nagyon odafigyelnek arra, hogy mit adnak ki, míg az Epiphone távolkeleti, így azokból könnyebb melléfogni. árban pedig a Gibson kb 3-4x annyiba kerül (vagy többe)

Szerintem is tökéleted az Epiphone, profi gitárosok is használják, Zakk Wylde és Slash is állt ki azzal színpadra , szóval hozzák a színpadképes színvonalat, csak a Gibsonnak nagyobb presztízse van, nagyobb a márkanév

2012. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ennél több különbség is, fémalkatrészek minősége, a felhasznált fa, a technológia (nem minden Epi ragasztott nyakú), a hangszedők, a festés-lakkozás minősége és fajtája, a műanyag alkatrészek... rengeteg apró részletben különböznek.
2012. nov. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az sem igaz, hogy "az Epiphone is mahagóni", van Epiphone juhar nyakkal.

(SG Special)

2012. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sőt, van superstrat Epiphone is, de itt már a kérdésben is a Les Paul szerepelt.



az apróbb eltérések pedig inkább az olcsóbb modellekben vannak, amiről én írtam, az mondjuk a custom, vagy a standard. a legolcsóbb epihpone-on 2potméter van, és nincs koptatólap sem gyárilag, gondolom ott nyilvánvaló a különbség, egy Standardnál viszont szerintem tényleg csak annyi, amit leírtam

2012. nov. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendben. De van juhar nyakú Epiphone Les Paul is :)


Csak arra utaltam, hogy nagy általánosságban igazad van, de vannak kivételek.

2012. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aktív gitárnak riszpekt, hogy a sok téves infó között rendes választ ad :D

Egyébként leegyszerűsítve a Epi a Gibson olcsóbb verziója.

2012. nov. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!