Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos gitároknál a stratocaster és a superstrat formájúak között?

Figyelt kérdés
Én arra tippeltem, hogy az, hogy a superstrat formájú gitárokon nincs koptatólap, de sok olyat találtam amin van.

2013. márc. 18. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%
Az, hogy az egyiknek strat a másiknak superstart formájú a teste.
2013. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

A superstrat általában H-S-H vagy S-S-H pickupokkal jön, általában satus tremolóval, a test szarvai gyakran kicsit hosszabbak, a bevágások mélyebbek, mivel gyakran általában a nyak és így könnyebb hozzáférni a legfelső fekvésben a bundokhoz.

A nyak általában vékonyabb.

2013. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Bocs, elgépeltem, azt akartam mondani, mivel általában kétoktávos a nyak.
2013. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
a Stratocaster konstrukció a Fender-gyárban lett kialakítva jó pár évtizeddel ezelőtt, a Superstratot meg valamelyik japán kopicég találta ki 25-30 éve (talán az Ibanez). a Superstrat is a Stratocasterre épül.
2013. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Téves.

Az első Superstrat jellegű gitár EVH "FrankenStrat"-ja volt, majd az amerikai Grover Jackson készített olyan gitárokat, melyek már jórészt ezeket a jellemzőket tartalmazták, a nyolcvanas évek elején.

Aztán a Kramer, a Jackson, a Charvel, a Hamer (mind USA) kezdték egyre inkább gyártani, és később az Ibanez, Aria, Yamaha...

2013. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
igen, de a Superstrat konstrukciót japánok jegyezték be ezzel a névvel.
2013. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
vagy nem tudom :D a fő az, hogy nincs köze a Fenderhez.
2013. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Rajtad kívül senki nem emlegette a Fendert... egyébként ha annyira nincs köze hozzá, akkor a nyolcvanas évekbebeli Contemporary Stratocaster, a Showmaster, vagy a kilencvenes évekből a Fender HM Strat, a Prodigy szerinted mi?


Nincs tudomásom róla, hogy akár kereskedelmi védjegyet, akár szabadalmat bejegyzett volna bárki is "Superstrat" névre, se japán, se más.


Csak úgy zárójeles érdekességként, a Gibson is csinált 81-ben egy Superstrat-ot, a Victory-t.

2013. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

kopik. senki nem mondta, hogy a Fender nem kopíroz, pláne miután felszabadult a CBS alól.

ezek szabadalmak és úgy kéne rájuk tekinteni, mint tulajdonok. a többi meg kopi, javaslom, te is így fogd fel ezeket a dolgokat.

2013. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen szabadalmakról beszélsz? Mert elég zavarosnak tűnik.


A Superstrat nem szabadalom és nem kereskedelmi védjegy.

Ez csak a közkeletű elnevezés azokra a formai és funkciós jellemzőkre, amit feljebb leírtam.


A japánok az ún "lawsuit" korszakban valóban másolták a Fendert és a Gibsont, de az tényleg szinte teljes másolat volt, szinte csak a név különbözött. Ezt meg is támadták jogilag, ezért nevezik azokat a hangszereket "lawsuit" gitároknak (mellesleg nagyon jó kis hangszerek voltak).

2013. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!