Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék gitárt venni....

Szeretnék gitárt venni. Milyen gitárt ajánlotok kezdőnek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a tesóm barátnője eljött a hétvégére és hozta a gitárját,egyből beleszerettem (mármint a gitárba :D ).Kék,klasszikus kis gitár és mutatott is rajta pár akkordot,azokat gyakorolgattam.Ő már több mint egy éve zenél és énekel mellé,nagyon ügyes.Kedvet kaptam hozzá én is ,csak nem tudom milyen fajtát vegyek.Ilyen Green Day,Sum41,Linkin Park szerű számokat szeretnék velük játszani,mit ajánlotok?Találtam egy jót,erről mi a véleményetek? [link]

Válaszokat előre is köszi :)



2013. febr. 10. 16:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem a fém húr miatt western a western. Azért az való akkordozásra, mert vékonyabb a nyaka, és pl egy G dúrt sokkal könnyebb lefogni rajta, mint a klasszikus gitáron. Nekem pl műanyag húros westernem van. Szokott rajtuk lenni koptató :)

Igazából erre a célra majdnem mindegy, mit veszel. szerintem.

2013. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Akkor ha a hárs nem olyan jó,tudnátok linkelni egy jó árú megbízhatót?Egyébként az elektro-akusztikus milyen?Lehet az jobb lenne számomra?
2013. febr. 12. 14:48
 13/25 anonim ***** válasza:

# 11

"Nem a fém húr miatt western a western."

A western gitár az esetek nagyon túlnyomó többségében fémhúros. Attól lett western elsősorban, hogy az amerikai country/folkzenében terjedt el először a fémhúros akusztikus gitár használata, többnyire ezek nagyméretű dreadnought gitárok voltak.

Létezik olyan hibrid gitár, ami egy western, azaz fémhúros gitárhoz hasonlít abban, hogy a nyak kialakítása olyan, de alapvetően ez csak a különbség, ezen túl ez is egy nylonhúros klasszikus, csak épp vékony nyakkal. Ez a Taylor Nylon szériája.


" pl egy G dúrt sokkal könnyebb lefogni rajta, mint a klasszikus gitáron"

Csak éppen azzal nem számolsz, hogy a húrnyomás egy nylonhúrs gitáron (ami a klasszikus) a fele nagyjából egy fémhúros gitárénak, tehát ezért sokkal könnyebb lenyomni a húrt. Ha neked nylonhúros van, akkor inkább ezért könnyebb lefogni. Az más kérdés, hogy a vékonyabb nyakon mondjuk nem kell annyit nyújtozni és ez is segít.



"Nekem pl műanyag húros westernem van"

Műanyag húros western? Konkrétan milyen és mitől western, hm?

2013. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

kérdező!

én ezt ajánlom egy ismerösmnek is ez van

[link]

vagy ha többet rászánsz 4-50 ezer körül kapsz sokal jobbat

pl. ez nagyon jó hangszer

[link]

2013. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Én azt ajánlom, hogy vegyél inkább dobot vagy basszusgitárt, gitárosból már annyi van, mint a szemét.
2013. febr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Én meg azt ajánlom hogy k*pd be :D Nem igazán kérdeztem a véleményed és nem kívánok zenekart alapítani sem megnyugodhatsz.A gitárt önmagam szórakoztatására veszem és a 4 fal között akarok rajta játszani. :)

Utolsó előtti: az tényleg szép,de engem fekete érdekelne :D

[link]

vagy láttam egy Fendert is ilyen árban,arról mi a véleményed?Úgy hallottam az nagyon jó és híres márka:

[link]

2013. febr. 12. 23:05
 17/25 anonim ***** válasza:

A Fender híres márka és van sok jó gitárja, meg van kevésbé jó is.

Ez az akusztikus speciel akármi másik hasonló árkategóriás lehetne, ugyanúgy Ázsiában készül, hasonló anyagból, alighanem ugyanabban a gyárban, ahol a Cort meg pár másik...

Nem rossz ebben az árban.

2013. febr. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A Cortot konkrétan merem ajánlani, mert használok ilyet több mint egy éve. De a Fender is jó lehet, próbáld ki őket, melyik tetszik.
2013. febr. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat :) Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni mivel itt nálunk nincs hangszerbolt,legközelebb csak Debrecenben van,ami pedig + költség a beutazás.Tehát internetről rendelném.Azért is kérdeztem,mivel én sem látok a kettő között sok különbséget,még kinézetre sem,de lehet hogy akkor már jobban megérné ez a Fender mivel az egy elég megbízható márka.
2013. febr. 13. 13:39
 20/25 anonim válasza:

megbízható az tény, de az én meglátásom szerint a fendernek inkább az elektromos gitárjai jobbak mint az akusztikusok. Ha akusztikus gitárt szeretnél, úgy vélem az Ibanez a legtutibb. vagy a Cort amint azt már leírták, de én inkább az Ibanezt mondanám. :)


ezt ajánlanám kezdésnek. [link]


fekete, fenyő fedlap.. minden. :D

2013. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!