Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék gitárt venni....

Szeretnék gitárt venni. Milyen gitárt ajánlotok kezdőnek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a tesóm barátnője eljött a hétvégére és hozta a gitárját,egyből beleszerettem (mármint a gitárba :D ).Kék,klasszikus kis gitár és mutatott is rajta pár akkordot,azokat gyakorolgattam.Ő már több mint egy éve zenél és énekel mellé,nagyon ügyes.Kedvet kaptam hozzá én is ,csak nem tudom milyen fajtát vegyek.Ilyen Green Day,Sum41,Linkin Park szerű számokat szeretnék velük játszani,mit ajánlotok?Találtam egy jót,erről mi a véleményetek? [link]

Válaszokat előre is köszi :)



2013. febr. 10. 16:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Kezdésnek szerintem nem rossz,de ha inkább akkordoznál, akkor én western gitárt ajánlanék, abból Cort és Stagg márkájúakat(azokban nem nagyon lehet mellényúlni).
2013. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,tehát akkor akkordozásra jobb a western gitár?És miért?Bocsi csak nem nagyon értek hozzá :D A western alatt az akusztikust érted?
2013. febr. 10. 22:58
 3/25 anonim ***** válasza:
A fémhúros akusztikus gitárt szokták western gitárnak nevezni. Éneklés mellé akkordozáshoz leggyakrabban azt használnak, de hogyha olyan zenéket szeretnél játszani, amiket leírtál, akkor azokhoz inkább elektromos gitárra lenne szükséged, ezek az együttesek szinte minden számukat azon tolják.
2013. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De viszont elektromossal meg nem lehet úgy akkordozni mint egy akusztikussal,nem? Jó lesz nekem az akusztikus,már ki is néztem egyet: [link]

Ez jó szerinted? Vagy van ennél jobb ilyen árban?

2013. febr. 11. 16:34
 5/25 anonim ***** válasza:
Akkordozni lehet elektromossal is, csak ahhoz még kell erősítő és kábel... :)
2013. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Amit kinéztél, minőségre nem tudom, milyen, de a hárs nem éppen a legjobb anyag akusztikus gitárnak.

Egy komoly gyártó se használja tudtommal akusztikuson, elektromosnak oké, de én biztos nem hárs akusztikust vennék.

2013. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Azért jobb akkordozásra,mert kisebb a nyaka így könnyebb lefogni rajta a hangokat +több bund van.


Igazából most mi itt "okoskodhatunk",hogy: "ez a gitár jobb,mert ez ilyen fából van vagy az mert, arra oda van írva,hogy Gibson"

Elmész egy hangszer boltba és kezedbe veszel több gitárt(nem egyszerre :D ) és megfogod,hogy érezd,hogy számodra kényelmes-e a fogása, kicsit megpengeted (csak úgy random) és hallod,hogy szól és ami jobban tetszik, azt vedd meg+kérhetsz véleményt az eladótól vagy elrángatod magaddal egy ismerősöd aki tud gitározni.

2013. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mi köze van az akkordozáshoz annak, hány bund van rajta?


Felőlem lehet akármilyen fából venni a gitárt, de attól még tény marad, hogy egyetlen komolynak nevezhető gyártó sem használ hársát az akusztikus gitár fedlapjához és kávájához és ez nem véletlen. Nem olyanok az akusztikai tulajdonságai. És ennek semmi köze ahhoz, hogy hívják a gyártót.

2013. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Aktív gitár: Amit a fáról+ gyártóról írtam azt nem azért írtam,hogy a te válaszodba kössek bele, ezt azért írtam,mert úgy se fog tudni,úgy dönteni(legalábbis nagy eséllyel nem fog tudni jó döntést hozni), hogy nem próbált ki több gitárt.

A gyártót meg azért írtam,hogy nehogy az alapján döntsön, persze vannak márkák amivel kis eséllyel fog mellé az ember, pl szerintem ebben a kategóriában a Cort.


Azt,hogy több bund van rajta azt azért írtam,hogy egy nejlonhúros gitárnál a 9. bund után már jóval nehezebb lefogni bármit is.


És abban is teljes mértékben igazad van,hogy elektromos gitáron is lehet akkordozni,de lehet,hogy a kérdező nem csak otthon szeretné használni a gitárt,hanem, mit tudom én, átugrani egy haverjához és vinni a gitárját.

2013. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Oké. :)
2013. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!