Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Láttok fantáziát...

Gitárosok! Láttok fantáziát bennem?

Figyelt kérdés

Már pár éve gitározok (kb. 4 éve). Akusztikus gitárral kezdtem el játszani, 3 évig azon gyakoroltam olyan számokat, amik dallamát kívülről tudtam (ezek nem feltétlenül gitárra írt dalok voltak). Nagyon sokan mondták, hogy meglepően jó a zenei hallásom (zenetanáraim szerint abszolút hallásom is van, de csak a C hangot mondom meg kapásból :D, de nem ez a lényeg....) és ajánlották, hogy kezdjek zenélni. Nekem a gitár volt szimpatikus (de közbe harmónikáztam, alt-furulyáztam, klarinéten is valamennyit de ez se lényeg csak azért írom, hogy tudassam, van zenei hátterem...bocsi...nem szeretném, hogy nagyképünek nézzetek :D), ígyhát gitáron tanultam. Nagyon szívesen járnék tanárhoz, de itt a körzetben nincs megfelelő gitároktató, tehát a hallásomra és az internetre kényszerültem.

Nemrég (pontosan 2 hónapja) egy elektromos gitár büszke tulajdonosa vagyok. Metál számokat gyakorlok zömében, de tudok más műfajokból is és nem vagyok konzervatív, tehát bármi, ami megtetszik, azt előbb-utóbb megtanulom.

Jó megtanulok (-tam) gitározni, hogy hobbiból közösségekben zenélgessek, szórakoztassam a bandát. Apropó banda, ez a másik nagy gond...nincs senki a környéken, akivel bandát alapíthatnánk. Így egyedül ez már kezd unalmas lenni (pedig csak szűk 2 hónapja van meg az elektromos).


Mit ajánlotok? Gyakoroljak még, képezzem magam, abban a reményben, hogy majd csak lesz valami? Vagy maradjak ennél a "magányos szólista" mentalitásnál? Esküszöm...az ötletekből már rég kifogytam. :(

Esetleg, mi lehetséges a jövőben? Hogy érdemes csinálni?

És most le akarom szögezni, hogy nem ebből szeretnék megélni (hogy is nézne ki, világhírű gitáros, aki netről tanúl :D) csupán szabadidős tevékenység, szórakozás lenne a cél, mégis ha már csinálok valamit, akkor azt komolyan is veszem.

Köszi az értelmes válaszokat előre is. :) 16/F



2013. jan. 21. 20:49
1 2
 11/14 CLASSICAL GUITAR ***** válasza:

Gyerekek, ez a stílus tök elkeserítő!


Ti csak gitárosok vagytok, vagy esetleg több,

esetleg emberek is?


Valaki őszintén írt magáról, nem csak választ várva,

hanem talán kontaktust is keresve...

Veletek, velünk...

2013. jan. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

na most, aki ilyen oldalon keres kontaktust, szerintem annak már alapból más a felfogása mint az átlag embernek, és talán az oldal sem arra való.


másrészt, elmegy tanárhoz, és majd ő ad tanácsot. neked csak nem kell magyarázni, hogy milyen fontos egy tanár. a kérdező pont az a fajta "zenész", aki nekikezd nagy bátran, hogy otthon megtanul, aztán nem halad/ráun az egészre/csak simán rossz.

2013. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
És miért nem lehet kontaktust keresni itt? Bűncselekményt azért csak nem követtem el, gondolom.
2013. jan. 24. 21:10
 14/14 anonim ***** válasza:

lehet, de vannak erre fórumok, kb annyi értelme van itt, mint barátnőt keresni a temetőben.


akkor megpróbálok irányt adni, menj el tanárhoz. nem hiszem el, hogy nincs a "körzetben". mi 300km-ről feljártunk pestre, hogy a legjobb tanároktól tanulhassunk. igen, drága volt, dolgoztunk 3napot, hogy kijöjjön az útiköltség, meg aztán még 2őt, hogy kifizessük az órát, és havonta 2x jutottunk el hozzá, de megérte, kiadta hogy mit csináljunk, és ellátott utasításokkal. úgyhogy ez a nincs tanár, ez csak kifogás. ha 50km-t kell utaznod, és 10naponta tudsz menni hozzá, akkor az nem megéri? dehogynem.

2013. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!