Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Láttok fantáziát...

Gitárosok! Láttok fantáziát bennem?

Figyelt kérdés

Már pár éve gitározok (kb. 4 éve). Akusztikus gitárral kezdtem el játszani, 3 évig azon gyakoroltam olyan számokat, amik dallamát kívülről tudtam (ezek nem feltétlenül gitárra írt dalok voltak). Nagyon sokan mondták, hogy meglepően jó a zenei hallásom (zenetanáraim szerint abszolút hallásom is van, de csak a C hangot mondom meg kapásból :D, de nem ez a lényeg....) és ajánlották, hogy kezdjek zenélni. Nekem a gitár volt szimpatikus (de közbe harmónikáztam, alt-furulyáztam, klarinéten is valamennyit de ez se lényeg csak azért írom, hogy tudassam, van zenei hátterem...bocsi...nem szeretném, hogy nagyképünek nézzetek :D), ígyhát gitáron tanultam. Nagyon szívesen járnék tanárhoz, de itt a körzetben nincs megfelelő gitároktató, tehát a hallásomra és az internetre kényszerültem.

Nemrég (pontosan 2 hónapja) egy elektromos gitár büszke tulajdonosa vagyok. Metál számokat gyakorlok zömében, de tudok más műfajokból is és nem vagyok konzervatív, tehát bármi, ami megtetszik, azt előbb-utóbb megtanulom.

Jó megtanulok (-tam) gitározni, hogy hobbiból közösségekben zenélgessek, szórakoztassam a bandát. Apropó banda, ez a másik nagy gond...nincs senki a környéken, akivel bandát alapíthatnánk. Így egyedül ez már kezd unalmas lenni (pedig csak szűk 2 hónapja van meg az elektromos).


Mit ajánlotok? Gyakoroljak még, képezzem magam, abban a reményben, hogy majd csak lesz valami? Vagy maradjak ennél a "magányos szólista" mentalitásnál? Esküszöm...az ötletekből már rég kifogytam. :(

Esetleg, mi lehetséges a jövőben? Hogy érdemes csinálni?

És most le akarom szögezni, hogy nem ebből szeretnék megélni (hogy is nézne ki, világhírű gitáros, aki netről tanúl :D) csupán szabadidős tevékenység, szórakozás lenne a cél, mégis ha már csinálok valamit, akkor azt komolyan is veszem.

Köszi az értelmes válaszokat előre is. :) 16/F



2013. jan. 21. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2013. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez bi'ztato'...
2013. jan. 22. 17:23
 3/14 A kérdező kommentje:
Senki más? :(
2013. jan. 22. 19:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából írtál ide egy szép kis mesét, ami szép, meg jó, csak nem igazán tudja senki, hogy mit kéne kezdeni vele.

Valódi kérdést meg nem is tettél fel...

2013. jan. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Tegyél fel youtube-ra egy improvizációt, meg mondjuk egy Death számot, és megmondom.
2013. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kellene látatlanban/hallatlanban leszólni, szerintem azoknál akik legalább némi intelligenciával rendelkeznek, ez alap dolog. Amúgy világosan ott vannak a kérdései, nem tudom, mit nem lehet ezen érteni. Szerintem ha nincs lehetőséged tanárhoz járni, és nem profi zenész szeretnél lenni, akkor gyakorolj tovább otthon, ahogy eddig is. Merre laksz, hogy nincs senki, akivel bandát alapíthatnál? Két éve gitározom, mégsincs együttesem, ezen nem kell aggódni. 16/f
2013. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

miért pontozol le valakit, mert nem azt a választ írta, amit te szerettél volna hallani?


a kérdés lényegét én sem értem. nincsenek konkrét céljaid, akkor mihez kérsz tanácsot?

2013. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ki szólt le bárkit is, te nagyon hülye?

Valamint mutass már egy értelmes kérdést... Az, hogy látunk-e benne fantáziát egy kis esti mese alapján? Erre még választ is kapott.

Vagy arra a kérdésére gondolsz, hogy "gyakoroljak otthon egyedül, vagy gyakoroljak otthon egyedül?", mert erre meg igen fölösleges válaszolni...

2013. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
6-osnak köszönöm, többinek no comment...
2013. jan. 24. 20:42
 10/14 A kérdező kommentje:
És még egy annyit, hogy (eddig) én még senkit nem pontoztam le.
2013. jan. 24. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!