Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt valaki aki, felnőtt...

Van itt valaki aki, felnőtt és táncházba jár?

Figyelt kérdés
Szeretnék táncházba járni, táncot tanulni. De nem tudom hová menjek, ahol kimondottan felnőttek vannak. Az is aggaszt, hogy pár nélkül mennék és lesz-e párom illetve kell-e hozzá. Illetve semmi információm nincs erről, hogy hogy szokott ez működni. Érdemes-e 35 fölött még elkezdeni.

2013. jan. 1. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én eléggé felnőttnek érzem magam, bár 19 éves vagyok. Nekünk az egyetem szervezésében szokott lenni ingyenes táncház, amolyan oktató jellegű. Legelső alkalommal én is partner nélkül mentem el, erre egyedül én és az oktató voltunk 8 lányra. Más tánciskolákat is megkérdeztem, mindegyiknél azt mondták, hogy a lányok vannak mindig többen. Érdemes elkezdened, számomra ez egy nagyon kellemes időtöltés (és a lányok is gyönyörűek :) ), ha táncolok, hirtelen mintha minden problémát elfelednék, az elmém kikapcsol és csak a partneremre figyelek.


Én azt vettem észre, hogy a táncházakban inkább a néptánc a jellemző, de ha te standard táncokat tanulnál, inkább menj tánciskolába, esetleg bálokba.


19/F

2013. jan. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jan. 5. 10:05
 3/4 anonim válasza:

Mindenképpen érdemes elmenned! A Fonóban például (www.fono.hu) minden szerdán 18:30-tól van tánctanulás 500 Ft belépővel ami szerintem nem nagy teher. Egyetértek az első válaszolóval, mert általában a lányok vannak kevesebben, ami néha zavaró, de úgyis könnyen megtanulhatod. Én sem régóta táncolok, de mindenki nagyon segítőkész.

Próbáld ki, mert hihetetlenül kikapcsol és olyan hangulatot ad, ami semmi máshoz nem hasonlíható! :)


18/L

2013. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van bőven 30 fölötti korosztály a táncházakban, sőt, én 60+ is szoktam látni táncosokat. Sőt ismerek is sokat aki 50 fölött kezdte el. Én főleg a budapesti, meg a német/osztrák táncházakban mozogtam. Szóval szerintem érdemes, de mindig az adott táncháztól/tánccsoporttól függ milyen a korosztály összetétel. Táncpartnert viszont jó lenne találni, mert anélkül tanulni se lehet, ez táncházban inkább probléma, mint a csoportokban, mert szerintem az utóbbiban könnyebb ismerkedni, de ez lehet mindenkinél más. Szerintem alapvetően jó helyen keresgélsz. Próbáld ki, és ne add fel az elején :) A magyar néptánc nem könnyű.
2017. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!