Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő mire meg tudnék...

Mennyi idő mire meg tudnék tanulni zongorázni?

Figyelt kérdés

Tudom fura a kérdés mivel minden embernél más lehet...

CSAK UGY SACC/KB


Arra lennék kíváncsi hogy mennyi időre lenne szükség hogy pl random kottát kinyomtatom és gond nélkül végig tudnám játszani?


Fél év? év? több ? kevesebb?



2012. dec. 23. 00:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Akkor még 1 kérdés

Mennyi idő még úgy az ember "belejön" a dolgokba?


[Volt osztálytársam annó elmagyarázta a kottát szolmizálni vagymit tudok ismerem a zongorán hogy cdefgah az do re mi fa so la ti de valahogy ha kottát látom totál zavar (még ha le is van szolmizálva]

2012. dec. 24. 02:58
 12/15 anonim válasza:
21 ÉV
2012. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Hát ezt nehéz megmondani. Én 8 éve tanulok zongorázni, de egyből még nem tudom lejátszani a nehezebb darabokat, csak az egyszerűbbeket. Sokat kell tanulni 15-20 évet, míg elsőre le tudod játszani a nehezebb darabokat. Sok tapasztalatra van szükség.


Mire úgy "belejössz" a zongorázásba, az kb. 4-5-6 év.

Kottát olvasni olyan, mint szöveget olvasni. Meg kell tanulni, hogy hol vannak a hangok. Ha komolyabb darabokat akarsz játszani, akkor ezt még az elején ejtsd meg (mármint a hangok megtanulását), mert később ebből lehetnek komolyabb gondjaid.


Ha kitartóan csinálod (napi 30-60 perc) akkor sikerülni fog. Hajrá!

2013. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hú, hát van itt zavar. Azért a kottaolvasás nem annyiból áll, hogy a cdefgah az a dó ré mi fá szó lá ti, főleg h nem így van. Az alapokat meg kell tanulnod rendesen, ehhez lehet, hogy tényleg tanárra lenne szükséged, vagy valakire az ismerőseid közül, aki tud zongorázni. Aztán az egyszerűbb zenéket, amik nagyrészt akkordokból állnak azokat végül is hamar meg tudod tanulni, gondolom, ha van hozzá egy kis érzéked, de úgy hogy rögtön lejátssz bármit amit eléd tesznek kottán... hát ahhoz nagyon sokat kell gyakorolnod. Az a 15-20 év lehet reális.
2013. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam h ismeretlen kottát... aminek ismerem a dallammenetét meg etc
2013. jan. 13. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!