Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni zongorázni...

Meg lehet tanulni zongorázni zongora nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni zongorázni, de nincsen pénzem igazi zongorára, max. MIDI billentyűzetre. Így magamtól meg tudnék tanulni normális szinten zongorázni? Nagyon sok dolgot megtanultam már autodidakta módon.

2012. nov. 12. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen. Gyakorlatban igencsak kétséges... Nem tudsz venni egy használt szintetizátort sem? Kezdetnek az is jó lenne!
2012. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, legalább szintetizátor kell hozzá. Továbbá nem árt tudni a kottaolvasást sem.
2012. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt fel sem tételeztem, hogy a kérdező nem tud kottát olvasni...

2012. nov. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne. En ugyanigy tanultam meg gitarozni. Egy lapaton... :)

Viccet felreteve. Ha a billentyuk merete kozotti kulonbsegtol es a pedalok hianyatol felsz az nem nagy gond. Jo szintis alapokkal at tudsz allni majd a zongorara. De igy csak 'billentyuzni' tanulsz meg. Szoval zongorazni zongoran kell megtanulni. :)

2012. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Egy MIDI billentyűzet az anagyon kevés, de szerintem még egy tescos szinti sem elég.Vagy használt pianino kellene, vagy egy úgynevett digitális zongora.

Ezek százezer fölött kezdődnek, azt kell róla tudni, hogy a billentése hasonlít (nem pont ugyan olyan, de eléggé élethű)az zongoráéra. A hangokat úgy adják ki hogy egy zongoraművész leüt egy zongorán egy hangot bizonyos erővel, majd a digitális hangszeren is, majd egy kicsit erősebben stb. Mivele ez egy nagyon hosszú folyaamat a zongora árát is ez határozza meg nagyrészben, no meg persze a billentés. Ezekből már a 100-150 ezer ft körüli is megfelelne neked.

Amúgy sok sikert, remélem megtanulsz mejd játszani :D

2012. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 boboooka válasza:
0%

igen meg lehet tanulni!

én is tudok zongorázni, pedig nincs itthol zongoránk.!

és elég komoly darabokat tudok zongorázni:

pl.: yiruma- river floes in you

2012. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fuh,hát nem semmi dologra vállalkozol. De ha ilyen elszánt vagy, bármi lehetséges :) de szerintem nem élveznéd. Vegyél inkább egy használt szintit sokkal többet ér és vaterán biztos találsz pár ezerért. Azzal sokkal könnyebben fog menni. Persze tudom, hogy a profik legalább gy pianinot mondanak, de nekem is szintim van,és őszintén, nem értem mi a baj vele. Van öt oktávja, szól,nekem gyakorláshoz teljesen tökéletes :) de még a midi billentyű is jobb mint a semmi, de a saját érekedben,szerintem vegyél valami szintit:) sok sikert hozzá! 15/L
2012. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat :) Ha lesz rá időm, akkor belevágok.
2012. dec. 18. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
már nem azért de mi a különbség a midi billentyűzet meg a szinti közt ebből a szempontból? gyakorlatilag ráköti egy DAW-ra és szintiként funkcionál.
2014. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os, bölcsebb maradtál volna ha nem kommenteltél volna. Mondjuk miután leírtad, hogy komoly darabokat is el tudsz játszani, majd példként megemlítetted a River flows in you-t azon jót mosolyogtam. :D "Igazi" zongoristák -mint jómagam- egy ilyen szintű darabot blattolnak... (Nem zenészeknek: első látásra való olvasás/játszás)
2017. márc. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!