Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanulhatok meg zongoráz...

Hogyan tanulhatok meg zongorázni és gitározni? (tudom értelmetlen bővebben lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és nagyon szeretnék megtanulni játszani ezeken a hangszereken,de anyagilag nem állunk úgy. Eddig még nem jártam hangszert tanulni.Szerintetek netről meg lehetne tanulni?

2012. nov. 3. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"De egyébként ez olyan dolog, hogyha egy nagyobb gitárhősnek (pl. EVH, Satriani, Vai ésatöbbi) adsz egy fadarabot amibe hangszedő van téve, és 6 húr ráfeszítve akkor ők azzal is játszanak." És ez, hogy a rosseb f@szába jön ide? Attól még a netrõl tanulók 90% nagyon rossz irányba indul el... Érdemes tanárnál kezdeni, megkönnyíti az ember dolgát.
2012. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ez így van. az ilyen "sosem jártam tanárhoz", pedig tuti hogy reklámfogás. magától megtanulhat gyorsan játszani, de magát a zenét, főleg az elméletet, amiket csinál, nem érez csak úgy rá. és nem hiszem, hogy internetes fórumokban bújta a dolgokat, miközben már hülyére kereste magát. bár, ha még tegyük fel, hogy ő az 1 az 1millióból, akkoris más, mert mikor ő nevelkedett, még lehet hogy minőségibb zenészek voltak :D ma már mindenki zenész, mindenki tanít (nézzétek meg a gitaregyetem.hu, vagy milyen oldalt, egy ti-ti-tá ritmust nem tud a srác eljátszani, de tanít..), ezért tele van a világ (főleg a youtube) szarabbnál szarabb produkciókkal
2012. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
NNNA! 100 szónak is 1 a vége! Tanárhoz kell sajnos menni. Ha magadtól pengetgetsz az király, de nem fogod soha az életben megtudni, miért nem szól az a ku.va gitár úgy a kezedben, ahogy kell. Csak menj el egy hangszerboltba, kérd, hogy kipróbálnál egy gitárt, amit oda is adnak, de előtte behangolja az eladó. Közben hangolás címen előad egy kisebb oratóriumot, amivel simán porig aláz, mielőtt egy pinget pengettél volna a a hangszeren. Szóval, kedves 13 éves, leendő gitáros kollégám, menj tanárhoz, ha szeretnél a hangszeren játszani! Önmagadtól az sem fogod tudni, hogy mit nem tudsz)
2012. nov. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszii
2012. nov. 9. 17:41
 15/18 anonim ***** válasza:

Van aki rendesen meg tud tanulni tanár nélkül is gitározni, van aki nem. Ha viszont valaki komolyan gondolja, szorgalmas és szererti a zenét, akkor egy bizonyos szintig mindenképp meg tud tanulni netről.

Nekem nincs kitűnő hallásom és mindent az internetről tanultam, nem is vagyok egy virtuóz, de a kedvenc számaimat el tudom játszani.

A kérdező maga írta hogy nincs pénzük órákra, akkor két választás maradt: tanár nülkül kezdi el vagy sehogy. Valakinek azt mondani hogy ne kezdjen el zenélni, mert ilyen körülmények közt nem fog menni neki, főleg hogy ő nem tudhatjuk ez igaz-e kegyetlenség.

Ha rám hallgatsz, belevágsz!

írd majd meg hogy döntöttél!

2012. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki véleményét.Imádom a zenét,de úgy tűnik ezt jól át kell gondolnom.Azt hiszem nem fogok unatkozni.

:)

2012. nov. 18. 16:50
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is pont ezeken szeretnék megtanulni játszani, de sajnos nekem sincs pénzem tanárra. De nem baj, majd megtanulok magamtól. :) (én mondjuk csak elszeretnék játszani egy-kettő szép darabot)
2012. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 PilLepke válasza:
Én zongorázni tanulok egyedül, egész jól megy. Még a kotta olvasás alapjait is internetről elevenítettem fel. Ha pedig elakadok egy dalnál és nem értem a kottából pontosan mit is kell leütni megnézem Youtube-on, egész jó tutorial videók vannak fönt a legtöbb ismert dalról, ahol szépen lassan elmutogatják a dolgot. És noha igaz a zongora drágább mint egy gitár, de ha emellett döntesz kezdésnek pont megteszi egy használt szinti, amit 8.000-től már lehet kapni... Ismerősöm pedig gitározni tanult meg szintén ilyen módon....Szóval nehogy ezen múljon, hogy nincs pénzed tanárra.
2012. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!