Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 2 Fender gitárkombó közül...

2 Fender gitárkombó közül miért kerül 4szer annyiba az egyik, ha a teljesítménye sokkal kisebb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Néztem 2 féle Fender gitárkombót: az első:

[link]

és a második:

[link]

Szóval az első 100wattos és 80ezer forint, a második 22wattos és 328ezer forint. Valaki meg tudja mondani hogy mi a különbség köztük, és mi a második előnye? Annyit látok hogy a második "Csöves". Attól lett az sokkal drágább? Ja és egyébként mit jelent az hogy csöves? Ha valaki ért hozzá, annak nagyon megköszönném ha segítene:P


2009. aug. 9. 14:00
 1/2 Thurston ***** válasza:

A teljesítmény közel sem minden... Nyilván számít a minősége, hogy milyen effektek/csatornák vannak rajta, és hogy tranzisztoros vagy csöves-e az az erősítő.


A csöves erősítőt sokan előnyben részesítik, mert hogy annak durvább, nyersebb a hangzása. Én viszont például inkább elkerülöm, mert macerás a használata, mivel évente nem árt cserélni a csöveket, emiatt rohadt drága is, ráadásul megbízhatatlan, és komolyabb torzításnál nem erőteljes lesz a hangja, hanem folyós.

2009. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez így nem teljesen igaz. a tranyós cuccok sosem lesznek képesek úgy megszólalni mint egy fullcső cucc. ha valami desz/tress/blekk metált akarsz játszani amatőr szinten, akkor tökéletes a tranyós, de ha már az egészet súlyosra akarod akkor ahhoz kell egy nagy dög. ráadásul egy csöves cucc sokkal hangosabb mint a tranyós ha ugyanannyi watt. próbálkoztam sok cuccal, de ha odabaszós gitárhangot akarsz, akkor abba pénzt kell ölni..
2010. júl. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!