Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítők teljesítménye?

Gitárerősítők teljesítménye?

Figyelt kérdés
Miért kerül fele annyiba egy Bugera 150 wattos full csöves fej, mint egy Marshall 50 wattos szintén full csöves fej? Lehetséges, hogy egy kisebb wattal rendelkező erősítő hangosabb legyen? Ha ugyanazon a ládán tesztelnénk... Mert tudom, hogy a hangerő nagyban függ a hangszórók érzékenységétől... Erősítőt vennék és nem tudom mi érné meg jobban...
2011. ápr. 17. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
ennél a példánál csak azt tudom mondani hogy a márka számít. De eltudom képzelni hogy a marshall sokkal jobban szól hiszen az minőségi cucc tényleg. bár a bugerát nem ismerem úgyhogy nem nagyon tudom összehasonlítani.
2011. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Marshall árában több olyan dolgot kell megfizetned, ami presztízshez tartozik. Részemről:

- márka és név,

- reklámarcok,

- több évtizedes tapasztalat,

- mindegyik zenész mögött, akiket gyerekkorom óta félistenként tiszteletek Marshall felirat virít.

- még mindig ezeknek a gitár erősítőknek van a legdögösebb hangja.


Egyébként melyik Bugera és melyik Marshall fejről van szó?

2011. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hmmm... igaz, itt nem félárról van szó, viszont 100 euro különbségről, és 3szor akkora teljesítményről:


Bugera:

[link]


Marshall:

[link]

2011. ápr. 18. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt olcsóbb:

[link]


Egyébként a két fej különböző zenéhez van "kitalálva".

A Bugera a Peavey 5150-es erősítőjét másolja, ami egy high-gain erősítő. Aminek (szerintem) steril tiszta csatornája, és kompresszált, tömör, nagyon sűrű a torzított hangja.

Az Marshall-ok hangja általában már a tiszta csatorna feljebb tekerésénél nyúlnak, krémesednek. A torzított csatorna hangja viszont annyira nem sűrűsödik be. Az MA erősítőket a Gitár magazin, mint konstrukciót eléggé lehúzta, ezért is kérdeztem, hogy melyik Marshallt nézted ki. Nem a hangjával van baj, hanem anyagok terén állítólag tényleg olcsó erősítőt építettek.

2011. ápr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm szépen ez egy nagyon értékes válasz volt számomra! Viszont hiába olcsóbb itt sajnos, ha nekem győrbe elmenni eleve egy 40 liter benzin... :S
2011. ápr. 19. 17:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm ez érdekes, mert most utána számoltam és jóval drágább magyarországon, valami 100 euroval... lol
2011. ápr. 19. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!