Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metalt hallgatok, de ezt...

Metalt hallgatok, de ezt szülei megvetik, mit csináljak, mikor számomra ez a zene?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje metal zenét hallgatok, főként Slipknotot, sokáig titokban tartottam szüleim elől, de egyszer meguntam, s elmondtam nekik, akkor nem reagáltak rá különösképpen, de kis idő múlva egyre jobban kiborultam, elkezdték, hogy a "Splisnet" minden tagja beteg, s aki őket hallgatja az is(persze ezt másokra is mondták), aztán anyám többször is magából kiborulva üvöltötte"Hol rontottuk el?", gyakran megkapom tőlük a magamét, hogy szokjak le erről az "idióta" szokásomról, apámat olyan nagy mértékben nem zavarja, ő csak úgy "cseszeget", hogy mindig hibásan mondja ki a bandák nevét, persze ez nem zavar, már csak jót nevetek hülyeségén..de anyám, szinte már nem is tudok normálisan beszélgetni vele, mert mindig elkezdi, hogy ne legyél ilyen, szokj le erről, hol rontottuk el, s még sorolhatnám, ő sose tolerálta a magamfajtákat, vagy azokat akiknek van tetoválása/piercingje, már többször is elmondtam neki, hogy nekem így tetszik, én ilyen akarok lenni, mert számomra a zene a metal, s nem kívánok birka lenni, de ő még mindig csak...

Kérem az idióta, "viccelődő" válaszadók kíméljenek, mivel ez komoly dolog.



2012. aug. 15. 11:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
A 7. válaszolónak, az én szüleim zeneileg ezen a véleményen vannak , Metalica(bár a metalicát nem szeretem9 s AC/DC nem zavarja őket, de a Slipknotot megvetik, az magában nem zavar, hogy ha nem tekintik zenének(én se szeretem azokat amiket ők, vagy ön hallgat), engem ilyen szempontból az zavar, hogy megvetik az embereket, s elhordják őket mindenfélének, meg persze engem is szidnak.
2012. aug. 15. 12:10
 12/31 anonim ***** válasza:
91%

ma 12:10-nek

(7-es válaszoló vagyok)


Én nekem maga a zene nem tetszik,nem azok akik éneklik. Azt sem ítélem el,és nem vetem meg akik oda vannak a slipknot zenéért.. Egyszerűen az én fülemnek nem zene hanem valami borzalom.. De hát nem vagyunk egyformák, így az ízlésünk sem lehet egyforma.

Mint írtam,nem az előadókkal van bajom, meg nem azokkal akik hallgatják..

Lady Gagát sem tudok hallgatni,mert számomra az sem zene, de nem utálok meg senkit mert esetleg a kedvencük..


Végül is én úgy vagyok vele, hogy a szülők és gyerekek zenei világa sosem lesz egyforma. Így kár ebből ügyet csinálni.

Amikor én voltam gyerek, apámat kiverte a víz,hogy Eddát hallgatok. Engem meg azzal sokkolt hogy Elvist, Billy Holiday-t, boney m, Abba, Baccara számokat hallgatott. Ma 40 évesen én is örömmel hallgatom ezeket az előadókat,és a mai zenéknél nagyon kevés van amit zenének tartok..

Majd ha lesznek gyerekeitek,ők se fognak jobb vagy rosszabb zenét hallgatni,de az biztos,hogy nem nagyon fog mint szülő tetszeni.

2012. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Elnézve a slipknotot, nem lehet, hogy félnek/féltenek valamitől és így fejezik ki? Meg kell hagyni, nem semmi klipjeik vannak. :) Nem vagyok egy metal vagy slipknot rajongó, mindenevő vagyok, néha ezt is meghallgatom, de pl. í klipet csak most néztem meg így közelebbről, és ha elkezdek megpróbálni egy szülő fejével gondolkozni.... Nem vagyok az, de ez jutott eszembe így hirtelen.

Nekem nagyszüleim mondták anno, hogy amit hallgatok az nem zene. Lehetett az bármi. :)

2012. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés, bár nálam azért nem ennyire súlyos a helyzet. Anyám, mikor meglátta, hogy a klipjeiket nézem, ezeket mondta (amúgy fülhallgatóról hallgattam):

"Mik ezek a majmok?"

"Ki ez, Hitler?"

"Úristen, ez nagyon durva."

"Még mindig ezeket a majmokat hallgatod?"

"Még mindig nem untad meg?"

De amúgy mikor klip nélkül megmutattam neki egy-két számot, érdekes, az tetszett neki. Utána már az volt a véleménye, hogy a zenéjük jó, de a külsejükkel még mindig baja van szerintem.

Szerintem is rohadt idegesítő tud lenni, mikor elítélnek valamit, amiről semmit se tudnak. Csak jaj, mi ez a halálhörgés, meg úristen, ezek maszkokat viselnek, ezért már biztos kecskék vérét isszák egymás kínzása közben! De nem, nem, a szövegeiket nem kell megérteni... Á, dehogy.:)

Esetleg előállhatnál nekik azzal, hogy akkor elmész a diszkóba, szétszívod az agyad, fűvel-fával dugni fogsz és minden éjjel részegen esel haza. Vagy hogy Lady Gaga fan vagy, és te is olyan húsruhákban akarsz járni, mint ő. Gondolom fiú vagy, úgyhogy még szebben néznél ki olyan ruhákban. :D Az biztos jobban tetszene nekik...

2012. aug. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mutasd meg nekik ezt: http://www.youtube.com/watch?v=3j4t185wl-0
2012. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 WorfHadnagy ***** válasza:
88%

Én is főleg metált hallgatok (meg Trekkie-punkot, néha industrialt, meg régi eurodance-t), bár valamivel dallamosabbakat, kevésbé depresszívet. Anyámnak nincs vele problémája, Pokolgép-, meg Ossian-megszállott volt lánykorában, apám meg szerencsére toszik rá. :-D


Amúgy ajánlom anyádék figyelmébe a Pokolgéptől az Ítélet helyettet, esetleg a Háború gyermekét, lehet, elgondolkodnának, bár ha ennyire elvakultak, így jártak. :-D Amúgy ha annyira erkölcsösek, hogy a metál bűn náluk, akkor ott "rontottak el", hogy megcsináltak. Ha a zene annyira Isten ellensége, képzelem, mi lehet náluk a szaporodásbiológia-óra! XD

2012. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Bár már többször is mondtam nekik, hogy jobban jártak, mintha a már említett típusú személyiség lennék, ne az anyám erre nem reagál...nos mindenesetre a legtöbb válaszadó sokat segített.

Köszönöm(amúgy lány vagyok)

2012. aug. 15. 16:15
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ezt már kétszer megkaptam ma. Mindenkire azt hiszem, hogy fiú.:D
2012. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

nem tevagy beteg inkább a szüleid

fogadják el hogy nem egy az izlés.. nemszeretheti mindenki azt amit ők... ha neked ez jelenti a zenét ezt halgasd ennyi.. sz@rd le ki mit mond..

2012. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyám régen hülyét kapott tőle, ha zenét hallgattam, most meg odáig fajult a dolog, hogy koncertünkre is eljött, pedig a Slipknot hozzánk képest igen csak popzene :) Mellesleg üzenem a szüleidnek, hogy mérnöki egyetemen a hallgatók kb 60%-a metalt hallgat, legalábbis nálunk ;)
2012. aug. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!