Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Metalt hallgatok, de ezt...

Metalt hallgatok, de ezt szülei megvetik, mit csináljak, mikor számomra ez a zene?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje metal zenét hallgatok, főként Slipknotot, sokáig titokban tartottam szüleim elől, de egyszer meguntam, s elmondtam nekik, akkor nem reagáltak rá különösképpen, de kis idő múlva egyre jobban kiborultam, elkezdték, hogy a "Splisnet" minden tagja beteg, s aki őket hallgatja az is(persze ezt másokra is mondták), aztán anyám többször is magából kiborulva üvöltötte"Hol rontottuk el?", gyakran megkapom tőlük a magamét, hogy szokjak le erről az "idióta" szokásomról, apámat olyan nagy mértékben nem zavarja, ő csak úgy "cseszeget", hogy mindig hibásan mondja ki a bandák nevét, persze ez nem zavar, már csak jót nevetek hülyeségén..de anyám, szinte már nem is tudok normálisan beszélgetni vele, mert mindig elkezdi, hogy ne legyél ilyen, szokj le erről, hol rontottuk el, s még sorolhatnám, ő sose tolerálta a magamfajtákat, vagy azokat akiknek van tetoválása/piercingje, már többször is elmondtam neki, hogy nekem így tetszik, én ilyen akarok lenni, mert számomra a zene a metal, s nem kívánok birka lenni, de ő még mindig csak...

Kérem az idióta, "viccelődő" válaszadók kíméljenek, mivel ez komoly dolog.



2012. aug. 15. 11:28
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%

nem nagyon lehet vele mit csinálni...idővel majd megszokják

én 17 voltam amikor elkezdtem rockot majd metalt hallgatni majd átváltottam a gothra :)

pár év alatt megszokták a szülők és rájöttek hogy ugyanaz az életvidám belevaló csajszi maradtam mint előtte voltam, csak nem megyek a csordaszellem után :D


27/L

2012. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
100%

Állítsd át anyád csengőhangját is heavy metalra és kezdd el csörgetni sűrűn-sűrűn.


Amúgy meg lehet venni fülhallgatót, ami megkíméli anyádék érzékeny paranoiás lelkét a stressztől. Esetleg hallgass komoly és könnyű zenét a heavy metál mellé (én is ezt teszem) ugyanis mindhárom rendkívül muzikális és minőségi.


Fedezd fel a többi műfaját is a zenének és ne legyél elvakult. Ha anyádék ottvannak akkor egyszerűen hallgass olyan műfajt amit ők is díjaznak (neked is tetsszen azért.)

2012. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
100%

első válaszolónak: FLASH NEWS : a metaltol nem leszel agresszív :D ez egy sztereotípia :D


nálam nyugodtabb ember kevés van és sok barátom is van :)

2012. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve ott el lett cseszve a dolog, hogy te ezt, mint valami szégyenletes dolgot, titkoltad a szüleid előtt. A kamaszok 99%-a hallgat valamilyen zenét. Te éppen ezt, na és? Neked ez tetszik, ennyi.

Egyébként tini koromban engem is azzal idegesített apukám, hogy direkt rosszul mondta a zenekarok neveit, mondjuk én a plafonon voltam ettől, ma meg tök jót röhögök rajta :D

Amúgy meg csak annyi, hogy próbálj úgy zenét hallgatni, hogy a szüleidet ne zavard vele, mert hidd el, attól még, hogy neked tetszik, másoknak nem biztos, hogy annyira élvezetes. Én azt is tökéletesen megértettem, hogy az én szüleim nem akarták a legcsövesebb, mások számára élvezhetetlen minőségű és tartalmú punk zenéimet hallgatni, ezért csak akkor vettem feljebb a hangerőt, amikor nem voltak otthon. Így tíz év elteltével sok régi kedvencemet már én se lennék képes meghallgatni :D

2012. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
2 megoldás jutott eszembe. 1: Fülhallgató. 2: Add elő, hogy akkor mostantól tuc-tuc zenét hallgatsz, és kérj pénzt anyagra, mert az ugye azzal jár (ez sem igaz, de nekik ezt nem kell tudniuk). Aztán jöhet, hogy akkor talán mégiscsak maradnál a metalnál.
2012. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%

Az én fiam is Slipknot, metallica, ac/dc zenéket hallgat.

Bár én a disco zene szerelmese vagyok,de van kedvenx metallica számom,és as/cd nem is olyan rossz. A Slipknot az amitől a hideg futkározik a hátamon.. ne mondhatja a fiam,hogy nem vagyok elfogadó mindenben, de ez nem zene amit a slipknot csinál. De ha ezt szereti,felőlem hallgathatja, de úgy hogy nekem ne kelljen élvezni..

Te is meg tudod ezt tenni. Hallgasd fülhallgatóval és nincs gondod.

2012. aug. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy mit kellett azon bevallani, hogy milyen zenét hallgatsz. Mintha annyira nagy dolog lenne... Amúgy attól, hogy metált hallgatsz, még lehet birka, csak éppen metálos birka.

Amúgy mindenre van egy megoldás, úgy hívják fülhallgató. Tesóm éppen most éli a tüctüc-korszakát, és ő is szokta hangosan bömböltetni a zenét. Amikor már az agyamra megy, szólok neki, hogy vegye halkabbra vagy tegyen fel fülest. Ennyi. Valamikor meg kérek tőle számot, mert némelyiket egészen megszerettem.

2012. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
5%

Mint írod: ez komoly dolog...Valóban. A szüleid kérdésére a válasz, ha tudtak volna egy zenei taníttatást biztosítani akkor most nem kellene ilyen problémával találkozniuk. Ez nem feltétlenül törvényszerű, de befolyásoló tényező. A zenei oktatásunk is felelős nagymértékben azért hogy a mai fiataljaink belerúg vagy kikapcsolja a rádiót ha véletlenül megszólal egy Strauss-keringő...

Egyébként az idő nem őket igazolja, hol vannak már a 20-30 éves metál zenék...

Tisztelet a kivételnek.

2012. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=GIzDsGyxsQM


Kérdezd meg anyádat ez hogy tetszik neki. Aztán közöld vele, h ez a csávó igazából a Slipnkot énekese (ez ugyebár igaz is) :D

2012. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A legtöbb választ köszönöm, s hozzátenném, hogy fülhallgatót használok, de szüleim irtóznak pusztán attól, hogy metalt hallgatok, főként a maszkosokra gondolok.
2012. aug. 15. 12:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!