Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár, zongora vagy hegedű...

Gitár, zongora vagy hegedű inkább? Miért?

Figyelt kérdés
Melyik szimpatikusabb? Kort és nemet is kérnék.

2012. júl. 25. 12:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ezt a 2 éve zongorázó jóembernek küldöm aki azt mondja h gitáron nincs komolyzene http://www.youtube.com/watch?v=s4XvEFc-wWw http://www.youtube.com/watch?v=Dz7oF83jX0U http://www.youtube.com/watch?v=PN-w_CxpDmg remélem örömmel hallgatja és veszi észre mennyire nagy ..... mondott
2012. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
mondjuk ez a dinamikátlan egyhangú lapos szar még távol áll attól, amit a komolyzene adhat :D
2012. júl. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én a zongorát javaslom azért, mert akár teljesen egyedü is meg lehet tanulni. A hegedűt pedig azért, mert aki normálisan tud hegedülni az szinte bármilyen hangszeren tud amatör szinten játszani.
2012. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
jah bocsi, 15/F
2012. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hegedülni kezdtem, 4 évig csináltam (az nem sok), azóta gitározom.

A hegedű SOKKAL nehezebb, mint a gitár, azon sikerélményt elérni jóval több kínlódással és gyakorlással lehet. Az első évben szinte nem is zenéltünk semmit, csak zeneelmélet volt és a hegedű meg a vonó tartását és az ujjak mozgatását gyakoroltuk.

Persze magas színvonalon gitározni is sok gyakorlással lehet csak, de ott megvan az a könnyebbség, hogy egymagában is jól szól, könnyen lehet másokkal együtt zenélni, könnyűzenében, népzenében és klasszikusban is használható.

Hegedű önmagában nem annyira "színpadképes", vagy ahhoz nagyon kell tudni. Főleg népzenében és klasszikusban használják, könnyűzenében kevésbé.

2012. aug. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hello:) 13 éves lány vagyok, most szeretnék elkazdeni hegedülni:) Nekem ez tetszett meg a legjobban. Előszőr egy anime: La Corda D'oro győzött meg, aztán egy lány, aki hegedűzik: Lindsey Stirling:D Ajánlom figyelmedbe:)
2012. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szia! Én is most fogok elkezdeni hegedűn tanulni, zeneiskolában. Másfél éve gitározom is, nem rossz és szeretem, de a hegedű számomra olyan valami, amivel kifejezhetem azt aki vagyok :)Úgy gondolom, ha van az emberben késztetés, hogy elkezdjen játszani egy hangszeren, akkor kortól függetlenül kell késztetnie magát a fejlődésre, nem szabad hagynia, hogy akármilyen akadály eltántorítsa :) És engem is Lindsey inspirál a legjobban :D 16/F
2012. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!