Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen érveket mondhatnék? (...

Milyen érveket mondhatnék? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Szóval, meg szeretnék tanulni vagy zongorázni, vagy hegedülni. A szüleimnek mondtam is, de ők azt mondták, hogy nem lehet, mert rövidek az ujjaim, így hosszú távra nem lenne jó. Istenem! Nem akarok zongoraművész lenni! És egyébként is hosszabbak az ujjaim, min az osztálytársamnak, aki régebben zongorázott. De milyen már, hogy semmilyen hangszeren ezért nem játszhatok. Az lenne a 2. kifogásuk, hogy honnan fizessék. A ping-pongom 5 ezer havonta. ( heti 2 óra ) Arra gondolok, hogy azt fogják mondani: " Ha ki tudod fizetni, felőlem mehetsz. " Hogy anyám szavaival éljek, legalább is, sok hasonló dologra válaszolt így, ezért nem lepődnék meg, ha most is ezt mondaná. Nekem meg nincs pénzem, mivel a szüleim mindig elveszik, amit a nagyszüleitől kapok, mondván, hogy ruhát vesznek nekem. Szerintem ez csak pazarlás, mert amit anya vesz, általában nem hordom. ( erre egy jó példa: KATONA CSÍKOS PÓLÓT VETT! Olyan van az egyik fiúosztálytársamnak is! ) Mellesleg, 25 ezerből... ruhát? -.- ( szülcsinapomra kapom általában. annyi lenne az össz-vissz pénzem évente )

Nah szóval, tudtok segíteni?



2012. máj. 6. 09:14
 1/3 k.lau13 ***** válasza:

Hát, sulitokban nincs ilyen "művészeti iskola", vagy mi, nemtom, nálunk így hívják. ?? Az általában nem kerül annyiba, mintha egy zenetanárhoz vagy zeneiskolába járnál. De amúgy szülinapodra meg kérj pénz helyett szintetizátort vagy valamit, könnyű hallás után is megtanulni játszani rajta. Vagyis szerintem. Ha meg neked kell kifizetni, nem tudom hány éves vagy, de nyári munka, ilyesmi? Egyik ismerősöm 14 évesen két és fél hónap alatt úgy nagyjából 150.000-et keres nyáron... Jó, mondjuk neki az anyja ott melózik amúgy is, de ez se egy rossz megoldás szerintem, bár a szülők nem nagyon szokták támogatni :D


Na nem, ez mondjuk nem minden esetben jó ötlet. Remélem, segítettem is valamit, mondom, szerintem zongorán játszani meg lehet tanulni magadtól is, csak nem fogod tudni hogy éppen "c" vagy "f" hangot ütsz le, és hogy most 64-ben vagy 4/4-ben játszol... :D De nem sokat számít, hogy tudod vagy nem, játszani akkor is tudsz, kottázást meg ének órán is tanítanak :) Vagy kérd meg az ének tanárod, hogy tanítson valamit, szerintem mondjuk ő se ingyen vállalja, de sokkal olcsóbban, mint más :) Nálunk is egy kislány jár az énektanárhoz, ének órákra, mármint külön :)


Hát, most így más nem jut eszembe. Vagy azt az osztálytársadat is megkérhetnéd, aki régebben zongorázott, hogy tanítson, mittudomén találkoztok valamelyik délután valahol, ahol van zongora, szerintem tanulhatsz tőle is :) Én is most egyik ismerősömtől tanulok gitározni, teljesen ingyen... Na, tényleg remélem, hogy valami használhatót is sikerült leírnom :)

2012. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi. ^^ Pedig azt hittem, írtam a korom. o.o

Khm. Jelentem 11/L -.- Hurrá. csak októberben 12...

Am, az a barátnős nem nagyon lehetséges... had ne mondjam miért. ^^" ( él még, nyugi. )

Énektanár meg pláne... Zene suli van a közelben. Kis zenede... A bátyám anno oda járt énekelni. ( Októberben végzett. A vizsga koncerten is ott kellett lennem. -.- 2 és fél óra opera q-q ) Opera énekes, és mostanság Grácban énekel. ( 24 éves ) 3 Napért, asszem 20-30 ezret kap. De, ha meg lehetne oldani, én is oda mennék zenélni, csak vicces, hogy az egyik ilyen kis zenedei versenyen az ottani 1. évesek 5-6 évesek voltak. o.o

Jah, az nem a sulinkba van, csak valamennyire közelebb...

Szintetizátort meg úgy se kapnák. ><

De azért köszönöm a választ.

2012. máj. 6. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ujjaidnak semmi köze ahhoz, hogy nem akarják, hogy zenélj. Az alapján, amit írsz, egyértelműen a pénz a probléma, és a szüleid nem kezelik túl etikusan a te pénzügyeidet.


Ha a pingpongról le tudsz mondani, abból a pénzből kijön havi 2 magánóra. A legjobb az lenne, ha heti egyszer mehetnél valakihez, aki személyesen foglalkozik veled, de a kétheti egy is több a semminél. Ha hajlandó vagy lemondani a pingpongról, az egy jó érv, amivel nem lehet vitatkozni.


A nagyobb probléma az, hogy saját hangszer nélkül nem tudsz gyakorolni, és gyakorlás nélkül nem tudsz zenélni tanulni. Az olcsó szintetizátor csak hátráltatna, egy kezdőnek nagyon rossz, ha nem zongorabillentyűkön gyakorol. A zongorák pedig drágák, a legolcsóbb digitális zongora, ami használható is, másodkézből 80-100 ezer forint. A hegedű olcsóbb móka, de ott is pár tízezerbe fog kerülni az első hangszered.


Zeneiskolában sokszor lehet ingyen hangszert kölcsönözni arra az időre, amíg náluk tanulsz. Zongorát ugyan nem, de a hegedűre talán van esélyed. A hátránya maga a zeneiskola, mert sok embernek egy életre elveszik ott a kedvét a zenétől. De ha nincs más megoldás, válaszd a zeneiskolát, itt a pénz nem lehet probléma.


Kitartás! Érd el a céljaid! Drukkolok.

2012. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!