Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy rockernek milyen az...

Egy rockernek milyen az életstílusa, hogyan él stb?

Figyelt kérdés
Egy a külső (már akinél). De a többi? Mert hogy a rock az egy életstílus - mondják sokan. Mi ez az életstílus?

2012. jún. 24. 16:23
1 2
 1/11 chrishu ***** válasza:
85%
Öööö... Há' él mint a többiek...
2012. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
"Sex,drugs and Rock and Roll"
2012. jún. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez mindenkinél más. Azt gondolom, hogy egyfajta életérzést és felfogást kölcsönöz. Nehéz ezt leírni. ÉN rockernek vallom magam (habár nem járok bakancsban, és nincsenek szögeim).

Hallgass meg pár nem-rádiós rock zenét, és figyeld a szövegét. Azt gondolom az elmond mindent. Általában a lázadás a hülyeség ellen a fő motívum egy rocker életében. Én így látom. Biztos változó, de valahogy még is közös a dolog.

2012. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az benne az életstílus, hogy mivel egyre kevesebben ismerik és hallgatják a jó rockzenéket, már az is, hogy valaki rocker, különleges és szembemegy az árral. És ahogyan az előző is leírta, lázad a hülyeség ellen.
2012. jún. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom megtekinteni a Teniciaus D című filmet. Youtube-on fent van a teljes film magyar szinkronnal. Persze ne értsd szó szerint, ez egy nagyon nagyon kiszínezett karikatúra, aki úgy viselkedik mint a főszereplő, azt egy átlag rocker is pofánvágná azért.


Egyébként a hülyeség elleni lázadás jó gondolat, de ezt nem úgy kell érteni, hogy nem érezzük jól magunkat.

2012. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A Tenacious D-t már láttam. (:

2012. jún. 26. 17:41
 7/11 k.lau13 ***** válasza:
63%

Szerintem kinek mit fejez ki. A hülyeség elleni lázadás is hozzá tartozik. Én rockernek mondom magamat, és nekem a szabadságot jelenti. Hallgasd meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=bu3rsha1ZtI


"I was born free", vagyis "Szabadnak születtem"(lehet hogy nem szó szerint, de körülbelül). Én itt értettem meg először, mit jelent a rock. Ezt a szabadságot fejezi ki a rock, vagyis nekem.


A lényeg, hogy nincsen semmilyen szabály, nincs, aki megmondja, mit csinálj, csak te vagy, és úgy élsz, ahogy te szeretnél. Szóval... Szabad vagy :))



Nekem ezt jelenti. A másik pedig tényleg, hogy a "hülyeség ellen lázadni" se rossz dolog.


Ja, és hogyan él egy rocker... Mondom, ahogy neki tetszik :))



Írok valamit, de csak JELKÉPESEN :) Ha legközelebb elindulsz valahova kocsival, mármint hosszabb útra, rakj be egy rock CD-t, Led Zeppelin-t, vagy valamit. Az országúton nézz végig, meg nézz el oldalra, elméletileg valami "mezőket" vagy mi a francot kéne látnod xD Ja, meg menj gyorsan, amennyire tudsz :) Az valami nagyon állat! :D Lehet, ezt csak én mondom, így 14 évesen, de az nekem olyan rohadt jó szokott lenni... Akkor olyan szabadnak érzem magam. De ugyanez, ha esetleg felülsz repülőre, vagy motorra, vagy bármi xD Hülyén hangzik, de tényleg. Mondjuk mondom, ez csak jelképes volt :)


Nekem ez a szabadságról szól leginkább. De egyébként... itt olvastam egyszer gyakorikérdéseken, hasonló kérdésnél, hogy "a rockot érezni kell", (ezt azóta mindig leírom xD), és tényleg. Nem nagyon lehet elmagyarázni. Hallgasd meg a számot... Szerintem magáért beszél :)

2012. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is rocker vagyok. Csak kíváncsi voltam, hogy ki mit mond erről. (: Köszönöm a válaszokat még egyszer!
2012. jún. 26. 20:57
 9/11 Evilkiller ***** válasza:
100%

Na meg azt is vegyük figyelembe, hogy a rock-nak vannak alfajai, amik mind kicsit más életstílust hordoznak magukkal, ha a hallgatójuk annyira elkötelezett a zenén kívül az életfelfogás iránt is!

Ha kizárólag egészében nézzük a rockot, egyszerűen jó hallgatni, és jó olyan emberekkel ismerkedni, akik szintén rockerek, mert a legtöbbjük nagyon jó arc! :)

2012. júl. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Evilkiller ***** válasza:
100%

Talán azt mondanám röviden, a rockerek jó emberek!

(Sajnos van kivétel, de az ugye erősíti a szabályt) :)

2012. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!