Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell elkezdeni a DJ-zést?

Hogyan kell elkezdeni a DJ-zést?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon szeretnék DJ lenni, a zene az életem, imádok mindenféle remixet meg mindent ami ezzel kapcsolatos. Azt szeretném kérdezni hogy egy ilyen pályafutást hogy lehet elkezdeni 17 évesen? Mármint eleve hogy lehetne elkezdeni, érdeklődni, kipróbálni, nézelődni ilyenek? Mert főleg azzal van a gondom hogy nem tudom hogy álljak neki. Köszi a válaszokat!

2012. máj. 31. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Kell hozzá cucc .. ami nem 2 ft , mixelgetned kell , kell találnod 1 helyet ahol alkalmanként felléépsz kis időre , és ha tetszik az emebreknek amit csinálsz egyre jobb leszel.

Ha tetszik nekik egyre feljebb és feljebb jutsz , ha nem hát .. ez a hátránya..

2012. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég sok ilyen progi van, azokkal nyomassad egy jó ideig és ha még akkor is tetszik, akkor megéri esetleg beruházni felszerelésre is szerintem. A többi meg úgy van valóban, ahogy az első írta.


Továbbá szerintem ebben a szakmában a kapcsolatoknak kiemelt szerepe van...

2012. máj. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindkét választ. 2.tól kérdezem, hogy milyen programmal lehetne, mert próbáltam a Virtual DJ-t de nagyon nem értem és nem is tetszik hogy őszinte legyek. :D És hát az ilyen jellegű kapcsolataim egyenlőek a 0-val :(
2012. máj. 31. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát figyu, én sem vagyok annyira benne a dolgokban, soha nem készítettem zenét, de azért nagyjából vágom, hogy mivel lenne érdemes (illetve mivel csinálják sokan).


A Virtual DJ egy fos, azzal nem is lehet semmit sem csinálni, főleg nem esetleges zenéket készíteni.

Nem akarlak kiábrándítani, de egy rendes program ezerszer nehezebb és bonyolultabb...


Csak hogy említsek néhány programot:

Cubase, Ableton, Fruty loops.


Youtube-on biztos találsz tutorial féleségeket, azokat azért nézd meg, hogy mire számíthatsz.


pl. http://www.youtube.com/watch?v=BejHCUsAdR0

2012. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
13 éves vagyok, nem gondolnám hoy olyan nagy probléma lenne elkezdeni 17 évesen. Ha népszerű akarsz lenni akkor szerintem olyan stílusban kell mixelgetned, olyan előadóktól amilyeneket általában hallgatnak az emberek a klubokban. Valóban, ehhez a szakmához igen sok kapcsolat kell... Fruity loops használata egyébként alapismeretekkel simán elsajátítható 1-2 hónap alatt autodidakta módon is
2012. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Program: [link]

ha később szeretnél venni lejátszót + keverőt "olcsók" közül jó minőségű és sokszor használt általában minden Dj-nek ez van aki úgymond nem annyira márkára megy pl pioneer Mire is gondolok? [link] Elég jó minőségű flanger is van benne szóval majdnem olyan mint egy pionner csak nem olyan szép meg nem olyan nagy márka de német gyártmány apukám szerint. Nekem nincsen ilyenem se semmilyen majd ha nagyobb leszek és nem 14 ami 14 nap és 15 :D

Lejátszónak nem tudom vagy pioneer cdj 100s ha használtat veszel a potmétereket kérdezd meg erősen,hogy jó-e!!!

De kezdetlegesen az általam linkelt program is jó aminek hátránya nincs benne hangfelvevő. de elég jó én is ezt használom amikor rám jön az unalom.

Amilyen stílust ajánlanák,hogy válassz Hands N Up,Electro House,Coronita ez a 3 direkt hírességük szerint írtam fel vagy is szerintem így van a 3 közül a sorrend.

Sok sikert.

2012. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam ajánlatos előbb úgymond remix elgetní szerintem tehát egy youtube-n talált mix-et letöltöd és felmixeled megnézed utána mennyire tér el a 2 tiéd és az eredeti szóval ezáltal magadat "ellenőrzöd".
2012. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

1. Fő állásó Dj 100% nem leszel. Másodállásban lehetsz Dj, de kell, hogy legyen egy rendes munkád. (Lehetsz főállású Dj, de akkor úgy is kell azt csinálni)

2. Kell sok-sok pénz.

3. Meg kell tanulnod az alapokat.

4. A Traktor Dj-t ajánlom, mert vehetsz hozzá viszonylag olcsón keverőpultot ami kompatibilis a progival, és gyakorolhatsz.

5. Sok szerencsét! :)

2012. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok: *állású
2012. jún. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!