Milyen a jó gitár faanyag?
Mindig azt olvasom, hogy ez a gitár ilyen fából, amaz meg olyanból van és hú de jó. Azt értem, hogy az egyik faanyag jobb, mint a másik. Sőt azt is el tudom képzelni, hogy esetleg nem jobb, de ritkább vagy drágább. Akusztikus, vagy klasszikus gitárnál még értem is a lényegét, de elektromosnál tényleg ekkora szerepe van a faanyagnak? És én mint kezdő gitáros, honnan tudom, hogy az én gitárom faanyaga jó vagy nem jó? Melyik a nem túl jó fa, és melyik a nagyon jó? Van erről valami leírás, hogy legalább sejtésem legyen már, amikor azt mondják, hogy pl. ében, vagy rózsafa, akkor el tudjam dönteni, hogy az jó vagy nem jó.
Pl az elektromos gitáromnak a teste éger, a nyaka juhar, a fogólap pedig rózsafa. Ez most jó vagy nem jó?
Köszönöm a válaszokat!
A nyak anyaga kb lényegtelen a testhez képest, az meg főleg, hogy rózsafa vagy juhar a fogólap, csak a színe és a lakkozása más.
Akusztikusnál nem csak a fa eredete fontos, hanem a szerkezete is. 50 ezer alatt csak laminált testű gitárt kapsz, tehát préselt fazúzalék. 50 fölött kezdődnek a tömör fából készült fedlapos gitárok, 100 körül már vannak olyanok, amiknek a kávája és a hátlapja is tömör fából van. Ugyanez elektromosnál is megvan, csak ott nagyon kevés a préselt testű gitár, kb csak a Bullet Strat olyan.
Jah, igazad van tr2 :-D
Minél nehezebb egy gitár teste annál jobb a hangja, illetve hogy a mahagóni test a legjobb ezt állítja :-D
Játszottam én már mázsás mahagoni testű stratocasteren és olyan ocsmány hangja volt hogy nem tudtam hova tenni az egész dolgot. Ráadásul olyan nehéz hogy leszedte a nyakamról a bőrt a heveder. Hársból, vagy körisből jobban elképzeltem volna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!