Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Infókat gyűjtök! Van egy...

Infókat gyűjtök! Van egy gitárnyakam és a távoli jövőben fontolgatom, hogy csináltatok egy gitártestet asztalos ismerőssel. Honnan tudnék erre a célra alkalmas faanyagot szerezni?

Figyelt kérdés
A többi alkatrészt be tudom szerezni könnyen. (Persze nem az a cél, hogy most csúcsminőségű hangszer legyen belőle)
2011. nov. 15. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Fatelepeken.

Éger, mahagóni, kőris, hárs, ezek a leggyakoribb gitár faanyag fajták.

Minél szárazabb, egyenesszálú, csomómentes, megfelelő méretű fa kell.

Igazából nagyon valószínű, hogy további szárítás lesz szükséges, ami időbe telik.

Egyébként nem tudom mi a célod, de nem lesz olcsó mulatság.

2011. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tudsz esetleg valami netes oldalt ahol utána tudnék olvasni? /árak, minőség lehetőségek/

2011. nov. 15. 22:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint minek?

A faanyagnak?

Az a legkisebb tétel, párezerért találhatsz nagyon jó minőségű fát.

Ami sokba kerül a sok egyéb alkatrész.

Mármint nyilván lehet nagyon olcsó, bontott alkatrészeket találni, de akkor kár kínlódni az egésszel.

Ha meg újonnan vásárolsz, normális minőségű (nem feltétlenül csúcs, de ami azért nem esik szét) alkatrészeket, simán elszaladhatsz 100 ezer fölé.

Mondjuk ha van egy jó nyakad, jó kulcsokkal, normálisan bundozva, akkor lényegesen előrébb vagy.

Stageshop pl árul azthiszem mindenféle alkatrészt, honlapjukon tudsz nézelődni.

2011. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ismerem az oldalt de szerintem iszonyat drága...

Nekem nem kell ez a minőség...

Egy vintage tremolo-ba nem értem mi kerül 30.000 f-ba?! :)

A Muziker-től fogok rendelni korrekt az árak megbízható minőség már pár cuccot rendeltem onnan és nem volt gond.

2011. nov. 16. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden gitár alkatrész iszonyú irreálisan drága, még a legegyszerűbb műanyag darabok is.

Egy eredeti Fender koptatólap (anyagár kb 50 ft) 5000 forint, basszusgitárra egy nagyobb méretű 11000 ft.

Szerinted akkor mi kerül 30 ezerbe egy tremolon? :)

2011. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!