Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt vegyek?...

Milyen gitárhúrt vegyek? (Szólógitár)

Figyelt kérdés
Van egy epiphone les paul 100 gitárom és már 2hónapja rajta vannak a gyári húrok, tegnap el is szakadt a H húr.Mivel még soha nem vettem húrt nem tudom milyen méretbe kell.Szeretném az összes húrt lecserélni Max. 2ezer forintért.
2011. dec. 3. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nézdmeg hogy a nyak egyenes-e, ha az korrektnek tűnik, akkor a húrlábon kell egy picit feljebbhúzni
2011. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát a nyak az felülről nézve teljesen egyenes, de ha oldalról nézem akkor lefelé hajlik, de szerintem mindig ilyen volt.Amúgy állítottam a húrlábon és hát jóval feljebb kellett venni, de legalább most jó.
2011. dec. 5. 19:34
 13/14 anonim válasza:

Hello, én vagyok az aki ajánlotta az ernie ball-t, mondtam, hogy 009-et vegyél :D mert a gitárod 009-hez van hozzáállítva és akkor nem görbült volna meg :D

2 dolog miatt rezeghet:

1. Mert friss/ új a húr és mivel nincs bekoszolódva, és kopva a húr, ezért nagyobb az amplitúdója( kilengése ) és hozzáér a bundhoz. Nem baj, én azt jobban szeretem, mert akkor mint ha harapna a hang :D lehet vele zúzni és szép éles a hangja , öröm vele akkor szólózni :D

2. Igen a nyak meggörbült, de az nem annyira baj, csak csinálj a nyakkal valamit, mert a nyak minőségétől is függ, a benne lévő fémrúdtól, h ne legyen hosszú ideig feszült vagyis görbült formában, mert lehet később nem tudod beállítani és vehetsz rá egy új nyakat.


Nekem is az első gitáromon, amikor nem ismertem a hangszert annyira, ez volt és nem lehet állítani rajta, ki kellett cserélni a nyakat, de nem baj, most olyan nyak van rajta amit szeretek.

A másik gitáromon azzal sokat foglalkoztam és a tanárom állította be mikor másik húrt tette rá ( most is mikor, vastagabb húrokon kell játszani akkor elviszem hozzá és megcsinálja), meg mellesleg floyd rose van rajta, azzal meg megint csak sok csesződés, de nem baj nagyon szeretem azt a gitárom , ez első gitárom emlék és ez mellett a tanítványaim játszanak rajta :D

2011. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
:)) Csak be kellet állítani a nyakat és azóta jó.
2011. dec. 27. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!