Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt vegyek?...

Milyen gitárhúrt vegyek? (Szólógitár)

Figyelt kérdés
Van egy epiphone les paul 100 gitárom és már 2hónapja rajta vannak a gyári húrok, tegnap el is szakadt a H húr.Mivel még soha nem vettem húrt nem tudom milyen méretbe kell.Szeretném az összes húrt lecserélni Max. 2ezer forintért.
2011. dec. 3. 18:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nekem is olyan van hé :D

midnenképp cseréld le az összes húrt, mert azt úgy szokás, együtt :D ha standard hangolásban tolod, akkor 9-est, vagy 10-est ajánlok, annál erősebb nem kell. Én pl 9-46osat használok.. 2ezer ftért kapsz egész jó húrokat, menj be a legközelebbi hangszerboltba, és ott ajánlanak majd neked valami jót :D

2011. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Még annyi hogy az a 9-46ig az mit jelent?:D Bocs, kezdő vagyok.:P
2011. dec. 3. 18:37
 3/14 A kérdező kommentje:
2011. dec. 3. 18:57
 4/14 anonim válasza:

Igaza van az első válaszolónak, ha cseréled a húrt akkor már mindet. Én pl Ernie Ball-t használok, 10-est, de ha gyári húr van rajta akkor jobb ha 009es -042-ost veszel.

Ezek a számok vastagságot jelentik inch-ben.

azért jobb 9-42 mert akkor nem kell az nyakat egyenesíteni és az oktávokat hozzáállítani. Én meg azért ajánlom az Ernie Ball-t, mert soha nem pattant el a kezemben ez a húr, csak el kopott, de az minden húrra ugyan úgy meg történik folyamatos használat közben.


És nagyon sok együttes is ajánlotta és használja is:)


a 009-046os az hibrid húr, az jobb használni drop D-nél... de attól függetlenül használhatod standard E hangolásnál. :)


Íme az a húr ami szerintem ajánlott: [link]

2011. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=DrLKlJS1wEo


Így tökéletes, mert miután feltetted az új húrt akkor mindig nyújtsad ki, mert ezzel lerövidíted a csesződést zenélés közben, nem fog mindig elhangolódni... 1 bizonyos pontnál mar nem fog tovább hangolódni.

2011. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) Holnap veszem meg, de ha nem lesz ernie ball akkor a D'addario is megteszi, gondolom.
2011. dec. 4. 18:14
 7/14 A kérdező kommentje:
Végül a 10es ernie ball mellett döntöttem.Még egy kérdés:Felraktam a húrokat, az ugye nem baj ha nem ugyanannyit hagytam az összesen?Tehát valamire csak 2xtekertem fel, de volt olyan amire 4x is.Ami megmaradt azt meg levágtam.
2011. dec. 5. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:

nem baj, arra vigyázz, hogy nehogy túl kevés legyen rajta, és csússzon le :D de azt észreveszed, ha 3hét után még mindig csúszik. Most ha felhúroztad, óvatosan, de azért határozottan húzgáld meg a húrokat, nem kell annyira hogy elszakadjon persze, de kicsit érdemes nyújtani, így hamarabb beállnak. szólógitárnál nekem pl pár óra alatt beáll és nincs gond :D

jó gitározást:)

2011. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Oké, kösz:D hát a D és a H húron lehet kevés lett:/ legalábbis 1,5ször tekeredett fel rájuk a húr, de jól meghúztam és rendesen tart.:D
2011. dec. 5. 15:37
 10/14 A kérdező kommentje:
ŐŐŐ...most olyan bajom van hogy ha pl. lefogom a 2es bundot és megpengetem valamelyik húrt, akkor a hút hozzáér a 3as bundhoz és rezeg a hangja.Lehet hogy azért van mert 10es húrt vettem és az vastagabb mint a gyári?Először mit kéne állítani, a húrlábat?
2011. dec. 5. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!