Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak otthoni énekléssel...

Csak otthoni énekléssel tisztábbá lehet tenni a hangot?

Figyelt kérdés
ha igen akkor külön gyakorlat kell hozzá vagy elég ha mondjuk egy-egy dalt énekelek el?
2011. szept. 12. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha jó a füled, és nem vagy elfogult magaddal szembe, akkor simán tudsz fejlődni úgy is, ha csak otthon gyakorolsz. Én így tanultam gitározni. A lényeg: ne az legyen benned, hogy "hű, de jó vagyok", hanem az,hogy "na, ez még nem az igazi".
2011. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*magaddal szemben
2011. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mbalage ***** válasza:

A hangképzést külön célirányos gyakorlatokkal lehet a legjobban fejleszteni, és a hallást is. Az énektanár elsősorban azt tudja megtanítani, hogy otthon hogyan gyakorolj. És persze külső rutinos fülként segít megtalálni a hibáidat, a javítani valókat.


Valóban az a legfontosabb, hogy elég kritikus legyél magaddal szemben. Úgy tudsz igazán fejlődni, ha hajlandó vagy felismerni a hibákat, és dolgozni rajtuk.


Ja, és még egy tanács: az nem gyakorlás, ha egy komplett dalra énekelsz, amin ott az eredeti ének. Ha szerzel egy karaoke verziót, és arra próbálkozol, az már inkább. És az az igazi, ha már zenei kíséret nélkül is ugyanolyan jól nyomod.

2011. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. szept. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!