Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A mai fiatalok többsége miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai fiatalok többsége miért nincsenek tisztábba a védekezéssel és miért kockáztatják meg a terhesség lehetőségét?

Figyelt kérdés
Mert egyre több a kérdés, hogy csak eddig és addig volt bent, csak 1-2húzás. Miért nem tudják tisztességesen felvilágosítani őket? Vagy miért ilyen felelőtlenek?
2011. ápr. 7. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik a szexhez érettek, de biosz egyes, mindent ki akarnak próbálni, aztán majd bőgve mennek abortuszra.
2011. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert nagyobb a szexuális étvágy mint az értelem!
2011. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

egy volt barátnőm mesélte, hogy 14-15 éves korában talált egy csomag kotont a táskájában. baromira nem értette a dolgot, mert ő nem rakta be, pasia nem volt, tesójára gyanakodott, hogy biztos az dugta oda a szüleik elől.

amikor rákérdezett a testvérénél, az felvilágosította, hogy a szüleik "intézik" ilyen módon a szexuális felvilágosítást.


azaz a szülők részéről a felvilágosítás az volt, hogy raktak egy csomag kotont a kislányuk táskájába.


na, kb. ezért.

2011. ápr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csak az a gond, hogy nincsenek tisztában a védekezéssel. Ez régen talán még fokozottabban igaz volt. Az a probléma, hogy túl korán kezdik a szexet, és életkoruknak megfelelően, felelőtlenül, meggondolatlanul.
2011. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A másik meg az, hogy itt sok olyan kislány kérdését olvastam, hogy meg lehet e fogni gyerekkel a pasit? Ők tizenéves korban olyan szerelem érzésre képesek, amit én a mai napig nem éreztem, (nem tudom hogy csinálják) és bele sem gondolnak abba, mi az a gyereknevelés! Nekik a Gyermek fogalma abban merül ki, hogy "az" összetartja a párocskát. És egy srácért bármire képesek! Amúgy meg amilyen szülők a mai világban vannak...hát... szó nélkül viszi a kislányát abortuszra, és még csak ejnye bejnye sincs!
2011. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A védekezés hiányának több oka is lehet:


- Nincs megfelelő felvilágosítás. A szülők és az iskola tereli a dolgot, a barátnőktől és erről az oldalról pedig baromságokat hallanak/olvasnak. Úgy gondolják, tökéletes védekezés, ha a srác idő előtt kihúzza.


- Nincs pénzük rá, a szüleiktől pedig nem mernek kérni.


- Túl kevés fogamzásgátlási módszert ismernek, és amit ismernek, azt vmi oknál fogva nem tudják vagy nem akarják alkalmazni.

Pl. a legtöbb fiatal csak az óvszert és a tablettát ismeri. A tablettával fiatal korban az a gond (amellett, hogy véleményem szerint igen is ártalmas), hogy nem mernek elmenni orvoshoz, vagy nem mernek a szüleiknek szólni, hogy írassanak fel.

Az óvszer pedig manapság "ciki". A csapból is az folyik, hogy anélkül élvezhetetlen a szex, pedig ez baromság.

A pasik is egyfolytában nyávognak.


- Nincs félelemérzetük. Úgy gondolják, velük ez nem történhet meg.

2011. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez a gond. De mit lehet ellene tenni?

Meg ha belegondolunk olcsóbb 600-800,- Forintot kiadni óvszere, mint egy gyereket felnevelni.

Ezt itt még nem hallottam, hogy így akarják megfogni a szerelmüket a lányok, de igazad van van ilyen is. Ezt is szánalmasnak tartom. De ha nekik így jó oké.

Csak az zavar még, hogy ilyen felelőtlenek és egy kézlegyintéssel elmennek abortuszra, hogy ez nem olyan komoly dolog. Pedig dehogynem. Igaz kevés de van esély arra, hogy többet nem lehet gyereke az illető hölgynek. de na. 22 éves vagyok csak, de nem értem a mai 14-15éveseket:S

2011. ápr. 7. 13:08
 8/13 anonim ***** válasza:

És tudod mi a legbosszantóbb? Vki még a sokadik abortusz után sem lesz meddő, aki meg egész életében felelősségteljes volt, és nagyon szeretne babát, annak esetleg sosem lehet.


(Félreértés ne essék, nem kívánom senkinek, hogy esetleg egyszeri felelőtlenség után soha többet ne lehessen gyereke, de azért aki mondjuk 20 évesen már a 3-5. abortuszára megy....)

2011. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Diarmand ***** válasza:
100%

Azért, mert a szülők részben nem foglalkoznak a dologgal, részben félnek erről beszélni, mert nem tudják, hogy miként és mikor kellene ehhez hozzáfogniuk. Emlékszem, hogy az én apám egy móricka magazinnal kezdte a felvilágosítást :)))


Lényeg, hogy ez leginkább a szülők felelőssége. Ami az iskolában folyik az nem felvilágosítás hanem biológia. Amikor elmagyarázzák szerencsétlen tizennégy-öt éveseknek, hogy hogyan épül fel a pénisz és punci az lóf@sz. Az nem felvilágosítás. Akkor lenne az, ha tájékoztatnák a fiatalokat az összes szex közben fellépő veszélyről, a betegségekkel egyetemben, plusz a védekezés és az, hogy mit jelent gyereket vállalni.


Kis tapasztalat. Egyre több fiataltól hallom, hogy jááj hát ő allergiás a gumira. Mondom neki anyád allergiás a hülye fejedre te b@rom. Évekkel ezelőtt még közel voltak ennyire "allergiásak". Egyszerűen divattá vált, hogy a fiú vagy a lány azt hazudja a párjának, hogy őt biza b@ssza a gumi. Meg, hogy úgy élvezhetetlen a szex. Ez nem igaz. Mondhatja ezt akárki, verheti a seggét a földhöz, hivatkozhat tapasztalatra, akkor sem igaz.

Esetleg, talán akkor lehetne az, ha nem egy rettentően vékony gumiréteggel borítod be az ezredest, hanem egy jó vastag téli zoknit húzol rá. Úgy már tényleg élvezhetetlen lenne...


A másik a tabletta. Szedje olyan, aki már szült gyereket és elmúlt harminc. Egy baromi nagy hormonbombáról van szó, amit már a tizenöt (!!!) évesek is szednek. Tudjátok mit? Szedjék. Nem érdekel. Legyen rákjuk meg fél mellük. Aki TÉNYLEG allergiás az óvszerrel, az esetleg szedje, a többi kamut kapja el a fenti.


Én csak és kizárólag óvszert használok, ha a csaj allergiás(nak mondja magát), "ó drágaságom, látod, ezért teremtett neked az Úr szájat". Mindig a holtbiztosra megyek, mert nem akarok én potyapurdét. Használat után (tudom kicsit gusztustalannak tűnik) vizet engedek a gumiba, hogy ereszt e. Ha nem, akkor minden ok. Ha igen, akkor 72 órás tabletta a csajnak, bár erre eddig csak egyszer került sor.


Mellesleg a kotont ne boltban vegyétek hármasával, mert nem éri meg. Három darab jó minőségű kb 800 HUF. Én szexshopban veszem ahol 50 darabot adnak 3500-ért és erős mint az acél (csapkodtam én falhoz vízzel telítve de nem durrant ki) és élvezem is vele a szexet :) Mellesleg ügyelnek a diszkrécióra és kis fekete zacskóban kapod, nehogy irigykedjenek már az emberek, hogy havonta kell ötvenet venned, mert olyan profi vagy, hogy mindenki veled akar :)



No, remélem jól felvilágosítottam a fiatalokat, hogy miért van szükség gumira ;)

2011. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én már 7-ben tudtam hogy melyek a leghatékonyabb módszerek. Ez alatt nem azt értem , hogy korán kezdtem a pasizást mivel 7 hónapja vagyok együtt a barátommal akivel ennyi idő alatt egyetlen 1x feküdtem le ( óvszerrel). A lényeg az , h volt bennem annyi h elmenjek nőgyógyászhoz, megvizsgáljon és megbeszéltük , h mi a legbiztonságosnabb védekezés. Az alacsony hormontartalmú fogamzásgátló tabletát írt fel, vérvigygálat nélkül, amire önszántamból mentem el. 9napja szedem és tisztában vagyok azzal h mikortól biztonságos és miket kell betartani. Szóval szerintem egyáltalán nem vagyok felelőtlen , nem szeretnék egy másik élettel játszana. ( sokan vannak így ezzel szerintem és azért nem látni sok terhes tinit szóval a többség szó nem teljesen jó:) ) 17/l
2011. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!