Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez a gitár jó lenne egy 13...

Ez a gitár jó lenne egy 13 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 21. 10:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem könnyebb, hanem tök máshogy kell játszani rajta. MOndjuk nem vágom, hogy miért mondta valaki azt, hogy a linkelt gitárral az a BAJ. Szerintem egyedül az a baj, hogy te nylonhúrosat linkeltél, a többiek meg ezt figyelmen kívül hagyták.


A fémhúros az akkordsikálásra jó. A klasszikuson ellenben ujjal kell játszani. SZintén akkordokkal kezded, de ott később megtanulhatsz külön basszt és dallamot játszani, szóval több benne a lehetőség, többet ki lehet hozni belőle, egyedül is viszonylag komplex dolgokat lehet vele csinálni idővel. De ha tényleg csak kísérenek kell énekhez, vagy más hangszerek mellé, akkor a fémhúros.

2011. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

19.08-as válaszoló: Javaslom figyelmedben a youtube-on megtekinteni Tommy Emmanuel bácsit, aki fémhúros gitáron mókázik. Ő bemutatja miket lehet fémhúroson eljátszani, és láthatod, hogy butaság azt mondani, hogy nylon húrosban több lehetőség van. Minden csak a használóján múlik.


Kedves kérdező: Én egy fémhúros, akusztikus gitárt javasolnék mindenféleképpen kezdésnek. És pont azért mert egy kicsivel nehezebb rajta megtanulni. Ha később áttérnél egy elektromos gitárra, akkor sokkal jobb alapot ad neki ha egy fémhúroson tanultál.

2011. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

19:22


Nyilván aki nem tökhülye, az magától is kitalálja, hogy mivel azonos számú húr van, azonos hangtávolságok, mindegyiken meg lehet csinálni azt, mint a másikon. De az, hogy felhozol egy vagy két ellenpéldát, az még nem változtat azon, hogy nem így találták ki, és nem véletlenül. (Meg azt is kétlem, hogy egy tanár mondjuk meg fogja tanítani fémhúroson klasszikus játékra. És fordítva. Persze franctudja. Tanártól függ.)

2011. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Sztem meg ne zavarjátok össze szerencsétlent...A legegyszerűbb barátom.Fogod magad,OSZT elmész kipróbálni...kipróbálod ezt,azt,amazt,és amelyik tetszik azt viszed...nincs egy beállt standard ami mindenkinek jó...vááááááááh...
2011. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
akk inkább fémhurosat vegyek???ment a kéz!
2011. jan. 24. 20:18
 16/24 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Igaz amit mondanak, ki kell próbálni.

Én speciel sokkal jobban szeretem a fémhúros erősebb hangzását. De tényleg sok különbség van. Nylon húroson pl. a húrok is távolabb esnek egymástól, ez is aztmutatja, hogy a klasszikus játék jellemzőbb inkább. Ha rockszámokat akarsz játszani, ilyen jó csípőseket akk mindenképp fémhúrosat javasolnám

2011. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Én azt javasolom, hogy az alapján döntsd el, milyen gitárt veszel, hogy milyen zenét játszanál.

Klasszikusat, latint? Klasszikus gitár.

Blues, Rock 'n Roll? Fémhúros gitár.

Fémhúrossal meg fogsz szenvedni az elején mert fájni fognak az ujjaid és nehezebb rajta játszani, de azt gondolom a hangja kárpótolni fog.

Amúgy ajánlom én is az első linkelt gitárt, nekem is olyanom van, szerintem a legjobb vétel.

2011. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszi hát még nem tom mit szeretnék mert én csak így bobbyból nyomnám...:D Mentek a kezek!
2011. jan. 25. 15:59
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van:

[link]


Puhatokkal, pánttal, pengetővel, hangolóval ennyi az ára. Gyönyörű hangja van, és vagányul néz ki. Fémhúros cucc.

2011. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi az a baj hogy nem tudom hogy akarok e vagy nem.Mert ha megveszem utána ha megunom mit csinálok?? Ment a kéz
2011. jan. 25. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!