Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dalszövegszerzők! Mit tanácsol...

Dalszövegszerzők! Mit tanácsolnak?

Figyelt kérdés

Kedves amatőr/szakmabeli dalszövegírók! 16 éves lány vagyok, és nagyon tetszett egy fiú, aki megértő volt ugyan, de elutasított. Szeretném dalban leírni a gondolataimat, érzéseimet ezzel (is) kapcsolatban, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, nem tudom összehozni a rímeket. Sokszor próbálkozok, de nem sikerül jóra, és úgy érzem, ha el kellene énekelnem, szörnyen béna lenne. Mit tanácsolnak, hogyan írjak dalt, mit csinálhatok rosszul? (hozzáálláson kívül)Hallom sokszor a szövegekben, hogy a sorok nem mindig függnek össze. Ez tetszik. Szeretném, ha a dalom nem konkrétan mondaná el a történetet, én értsem igazán, hasonlítások is lennének benne, meg olyan dolgok, amiket sajnos nem tudok szakmai nyelven. Pl.: Minek ide tűz? Csak érezd, hogy nem kell más.

Minek ide víz? A könnyek majd elmossák. <-- ez nagyon ó, ilyen ötleteket nem tudnátok mondani? HOGY TUDNÉK SZÍNVONALAS SZÖVEGET ÍRNI? Tudom, hogy az én érzéseimet kell tükrözze, de NEM TUDOM MAGAM KIFEJEZNI. Segítsenek, kérem!


2010. dec. 17. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy legyenek benne szimbólumok, amiket csak te értesz, akkor azt javaslom, hogy olvass Ady-t és értelmezd úgy a sorait, ahogy te érzed. Egyébként szókincset csak olvasással lehet bővíteni, ha a rímekkel van bajod, akkor pedig verseket olvass, de van online rímszótár is.

[link]

2010. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen:) sok verset olvasok, mivel vers,- és mesemondó versenyekre szoktam járni.
2011. jan. 3. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!