Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai Magyar és külföldi zenékről?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, nekem tűnik csak fel, hogy mindent összekevernek az alternatív és hagyományőrző műfajokkal,népzenékkel, valamint a cigányzenékkel és más experimentális stílusokkal, valamint sok a világpolitikai, háborús és radikális vonatkoztatással egybekötött dalszöveg. Hogyha mindezt Magyarország tekintetében nézzük.Külföldön sem jobb a helyzet, ott is ugyanúgy nyálbál szintű zenéket hallgatnak legtöbben, mindenféle ázsiai popzenékkel keverve, valamint a radikalizáció és politikai vonatkoztatás ott is erősebben jelen van, főleg a Hiphop, Rap és Underground zenékben. Dallamtalan és ritmustalan katyvasz zenék tömkelege ez szerintem. Kinek jön be ez őszintén, amit a mai világban művelnek?


Vegyük csak alapul mi volt a 90-es években és hasonlítsuk össze. Ahhoz képest ma már olyan löttyedt és puhapöcsü zenéket készítenek, hogy még hallgatni is fájdalom sokszor. Az afrikai kultúrák és zenék hódítanak és törnek előre most leginkább, de azt meg erőteljesen elnyomja ez a mérhetetlen alapszintű sokféleség és nem tud eléggé érvényesülni és teret hódítani magának, hogy az emberek fülébe jusson.


Szerintem totál elkeserítő a mai felhozatal. Régen olyan örökzöld slágereket készítettek, szinte a legtöbb korai stílusokban és műfajokban, hogy simán vissza lehetett dúdolni azokat és táncolni lehetett rá rendesen. A mai zenékre csak kóvályogni lehet, inni mint a gödény, tánckultúrát nem hoz és nem is fejleszt előre. Nincsenek divatdiktátorok, mint pl a Scooter volt, aki képes volt milliókat megmozgatni a világon és diszkókba klubokba invitálni. Ami pörgés és élvezet és feeling volt a 90-es években olyat a mai generációk, fiatalság még nem látott és nem is tapasztalhatott meg. Ma már mindent a fesztiválok és rendezvények köré építenek. Normális szórakozóhelyek már nem is léteznek. Nem hallani sem a tévéből, sem a rádióból, hogy bármiféle kulturális őrület,vagy forradalom kezdene betörni és teret hódítani a világban. Úgy érzem, áll a meleg sz@rban az egész világ, legalább is zene és tánckultúra tekintetében biztos semmi számottevő változás már hosszú hosszú évek óta nem történt.


Mi a véleményetek erről és a mai kultúrákról, ebben a vonatkoztatásban?



júl. 11. 00:56
 1/6 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
78%

Na megint egy régenmindenjobbvót kérdés. Pont az 1990-es évek voltak a popzene legalja, és neked pont az egyik leggagyibbat sikerült pozitív példaként felhozni :D


Mindig voltak jó és rossz zenék, csak most megváltozott a környezet, mert mindenki azt hallgat, amit akar, és nem azt, amit mutatnak neki.

júl. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem pl az 1. válaszolóval ellentétben én is a mai zenék 95%-val vagyok úgy, hogy nem bírom végighallgatni őket, semmi fantáziát nem találok bennük és valamelyikkel kínozni lehetne engem. Míg a 90-es évek zenéi között, akármennyire is a "legalja" esetleg másoknak, ott is akadnak "fekete lyukak", de rengeteg 90-es évekbeli zene húzott már fel lelkileg és szereztek felejthetetlen élményeket és emlékeket, nem csak a pop, de más stíluson belül is.

Viszont azzal egyet tudok érteni az 1. válaszolóval, hogy változik a világ, és nekünk ez a változás, ha nem is tetszik, ez a természetes. Mindig azt fogják a legtöbben hallgatni és szeretni, amit épp az adott korszakban eladnak és reklámoznak, ami a leggyorsabban eljut az emberekhez, a fiatalokhoz, és össze is hozza őket. Ahogy tapasztalom, sokan is vannak, akiknek kifejezetten bejönnek a mai zenék és a mai stílusok, még ha mi ezt nem is értjük kedves kérdező... XD

júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én inkább a 60-as, 70-es évekkel hasonlítanám össze, azokhoz képest pedig elég rossz a mai könnyűzene.
júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, de mindig vicces olvasni ezt a 21. században, amikor ott van a Spotify, a Youtube és társai.

Azt hallgatsz amit akarsz, minden korszaknak vannak modern követői szóval mindent meg tudsz találni.

Kár ezen filozofálni, mi a kor ízlése....

Ez kb. minden témában elsüthető, és mindig lesz, aki nem követi valamiben a közízlést. Neki is lesz lehetősége hallgatni.


Nem mellesleg Rockmaraton van, ősszel annyi metal koncert hogy nem fér bele a költségvetésbe(olyan bandák, akik nemzetközi szinten, az egyetemes könnyűzenében alapműveket fektettek le!).

És ez csak 1 underground műfaj, igazából minden zenei stílus a reneszánszát éli, mert bármelyik könnyen elérhető.


Azzal meg nem értek egyet, hogy valakinek meg kéne mondani mi a tökéletes zene, stílus vagy bármi. Az adott illető csak szimplán szűk látókörű...

júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést nem olvastam el, de minden évben készül jó zene.

És mindig a rosszból több volt/van, igen régen is.

júl. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy dolog nem tetszik, hogy az ének kezd eltűnni a popzenéből. Minden effektekkel, korrigált hangmagassággal van előállítva, fura mód sokszor még a beszéd vagy a rap is.

Nem azt akarom mondani, hogy ez rossz, mert nyilván így halad a világ, ez egy eszköz, amit emberek kihasználnak. Számomra viszont ezzel eltűnik a zenéből az őszinteség. Nem azt érzem, hogy ő a másik oldalon odafigyel, beletesz mindent, átéli a flow-t, hanem h ül egy asztalnál, és ismer pár tucat vst-t.

júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!