Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik basszusgitár hangolók...

Melyik basszusgitár hangolók megbízhatóak.... Ha nem is a legolcsóbb de szeretnék egy 'fix pontot' A bassgitár hangolásban... Miket javasoltok?

Figyelt kérdés

Van most is egy, használtan vettem csomagban küldték... Működik működik de valahogy olyan mintha hol működne hol nem...

Hozzáértő ismerősöm sem igazán volt elégedett vele...


2023. ápr. 18. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mobilra le tudsz tölteni hangoló appot.
2023. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Füled amúgy jó? :)
2023. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is a mobilosra szavazok az ingyen van, esetleg ha fellépésre kell akkor Polytune hangolópedál vagy Boss TU-3, TU-2
2023. ápr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Vagy van még a Korg Pitchblack az lehet hogy olcsóbb
2023. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Én meg nagyon kezdő 'basszusgitáros' vagyok... Ezért is lenne jó ha valamire támaszkodni legalább olyan szinten hogy na legalább a gitár rendesen fel van hangolva.

Valamikor már tavaly töltöttünk le internetről hangoló cuccot de nagyon elhangoltam vele a gitárt.

Ami nekem van amit említettem hogy postán küldték borítékban használtan az is Korg (guitar/bass Tuner GA-30)

Mint írtam is nekem az most fontosabb hogy megbízhatóan jól lehessen használni mint hogy esetleg árban a legkedvezőbb legyen.

Hát a fülem úgy nagyjából elmegy... Szerintem...(bár az egyik jobb mint a másik... Mert az meg bal).. :)

Bár a volt nejem szokta kérdezni (anno...)hogy süket vagyok-e.

De az is érdekelne hogy esetleg hangoló nélkül (ha tényleg jó a fülem)... Hogyan lehet megoldani?

Azt már tudom, hogy a hurok öt bundos eltolásából adódóan, ha megvan egy fix hang akkor onnan már lehet építkezni felfelé és lefelé is... Legalábbis én azt gondolom... Ha van egy fix hang amiből ki lehet indulni..

2023. ápr. 18. 13:55
 6/19 anonim ***** válasza:
Így van, ha fülre hangolod akkor is kell a fix hang amihez hozzá lehet hangolni a többi húrt.
2023. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Olyan kvarc hangolóm nekem is volt régen, kifolyt belőle valami folyadék és onnantól nem működött :D annál már technikailag a szoftveres megoldások is sokkal fejlettebbek akár pc-n akár mobilon
2023. ápr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
De vannak amúgy akik a csiptetős hangolókra esküsznek amit a gitár fejére kell tenni
2023. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Volt még egy trükk, ha van régi vonalas telefonod az pont A hangon zúg. Még ahhoz is hangoltam gitárt régen
2023. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
EGY fix hang kell viszonyításnak, azt meg BÁRMIKOR megtalálod az interneten, a többit fülre hozzá. 1993 óta gitározom, SOHA nem volt hangológépem.
2023. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!