Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő basszusgitáros vagyok......

Kezdő basszusgitáros vagyok.... Nem fiatal. Kérem, elmondaná valaki érthetően, hogy gitár nál mi az a két pontos bund... Miért olyan különleges hely az?

Figyelt kérdés

Olvastam is róla és videókat is néztem.... És még most sem értem hogy mitől egy különleges hely az.

Hallottam már internetes zene tanártól olyat, ami tuti értelmetlen és nem úgy van nem igaz. De, mi az igazság?


2023. ápr. 14. 14:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Azt tapasztalom, hogy emberek akik jól művelik a basszusgitárt...

Oktatják is

Nem biztos hogy kellene....

Az egy másik szakma (amiben persze azóta tolnak kiválóan kell tudnia a hangszert és érteni a hozzá... Talán még ha művelni nem is tudja annyira de az elméletét nagyon fontos lenne érthetően elmondani

2023. ápr. 14. 14:08
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem különleges, a pöttyök csak a tájékozódást szolgálják a fogólapon. A két pötty az oktáv helyét jelöli.
2023. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Most szándékosan nem mondok neveket... De az a kettő akinek az oktatását néztem az interneten.. hát mit ne mondjak

Persze vannak benne hasznos dolgok is

2023. ápr. 14. 14:09
 4/16 A kérdező kommentje:

Az eddigi oktatóanyagok ban mindenhol azt olvastam illetve a kis videókban azt hallom hogy ez egy különleges hely hogy innen " minden út Rómába vezet"... Ez csak én összegzem így.... Szerintem azok az oktató jól gitározó van akik sem értik vagy nem tudják de valami nem tiszta ebben a dologban

Itt megint csak arra utalok vissza hogy aki valamit jól tud művelni Nem biztos Nem biztos hogy oktatni is jól tudja. Mondjuk ez most már nem kérdés számomra mert megtapasztaltam

2023. ápr. 14. 14:11
 5/16 A kérdező kommentje:

Írod hogy az oktáv helyét jelöli.

A kérdésem csupán az hogy ez mindegyik húr szempontjából oktáv jelölés vagy hogy van ez?

Tapasztalatom szerint a hurok öt bund eltolással vannak egymás után

Én legalábbis laikus kezdő aki ráadásul nem is fiatal

Szóval én ezt vettem le

Valahogy nem jön össze nekem fejben

Hogy ez a két pontos hely mind a négy hurra vonatkozólag hogyan adhat támpontot

2023. ápr. 14. 14:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, minden húr esetében az üres húrtól számított oktávot jelöli. A legmélyebb húr ugye a kontra E. Ahogy lépdelsz fölfelé, F, Fisz, G, Gisz... előbb-utóbb eljutsz újra E-ig, az az oktáv. A következő húr a kontra A, ott az oktáv a következő A, amit nagy A-nak nevezünk. A többi húrnál ugyanígy.
2023. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A 12. Bund a kettő pontos ami egy oktávval magasabb mint ugyanaz a húr önmagában.
2023. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Le se esett először miről beszélsz :D még nem hallottam ezt a kifejezést hogy 2 pontos bund
2023. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ez így tényleg nagyon egyszerű és érthető

Két basszusgitár oktató nak kis videóit is nézegettem, és valahogy úgy adták elő olyan formában próbáltak magyarázni hogy tök érthetetlen volt az egész... Már nem emlékszem miket mondtak csak valahogy azt éreztem hogy hát az úgy nem lehet.

Egyik helyen az oktató valami ilyesmit mondott hogy az ugyanaz a g hang Ez így szó szerint hangzott el.... Tehát hogy ugyanaz a hang

Hát az eleve képtelenség mert az, hogy azt is G hang nak nevezik az odáig oké de nyilvánvalóan nem ugyanaz a g hang.

Ráadásul még eddig a szerintük sem igaz mert ezeknek a hangoknak is van megkülönböztető indexük.... Például az hogy kontra vagy hasonlóak

2023. ápr. 14. 22:22
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer is!!

A 'szűz kéz' (mármint hogy az enyém.... Úgy értem hogy laikus).. Ír ilyet, hogy kétpontos bund...

De azon tényleg csodálkoznék ha ezt más még így nem mondta volna... Mert hát kettő pont van rajta

2023. ápr. 14. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!