Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdő basszusgitáros vagyok......

Kezdő basszusgitáros vagyok.... Nem fiatal. Kérem, elmondaná valaki érthetően, hogy gitár nál mi az a két pontos bund... Miért olyan különleges hely az?

Figyelt kérdés

Olvastam is róla és videókat is néztem.... És még most sem értem hogy mitől egy különleges hely az.

Hallottam már internetes zene tanártól olyat, ami tuti értelmetlen és nem úgy van nem igaz. De, mi az igazság?


2023. ápr. 14. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Basszusgitáron a 12. bundnál ugyanaz a hang mint gitáron üresen kipengetve mivel 1 oktávval szól lejjebb a basszusgitár
2023. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vannak jelölés nélküli fogólapok is nem minden gitáron van ott 2 pont :D vagy pl gibsonokon se pontok vannak
2023. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Keress egy valódi tanárt, nagyon megéri, és nem is egy vagyon, én 5000/ óráért járok havi 4alkalommal.
2023. ápr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, hogy mindegyik húr esetében oktávot jelöl e a két pontos bund.... És válaszoltál is.

Tulajdonképpen az számomra is világos és egyértelmű volt, hogy mindegyik üres húr után az a 12. bund.... Ebből mást nem lehet kihozni

DE:

Ezek a jó emberek az interneten valahogy úgy félre magyarázták ezt a napnál világosabb dolgot, hogy na persze nem értettem... És valami egészen másra, valami sokkal összetettebbre gondoltam (volna).

És tényleg sokszor olyan rossz és nehéz hallgatni őket... Mert hogy látszik rajtuk hogy nagyon erőlködve keresik a szavakat hogy hogyan magyarázzák meg azt az adott dolgot.... Nem szóval szenvednek ők is meg én is amikor hallgatom őket.

2023. ápr. 15. 04:20
 15/16 A kérdező kommentje:
Bocs de mikrofonról mondom és van hogy előbb elküldöm minthogy visszaolvastam volna.... De azért nagy hülyeséget nem írtam sehol sem
2023. ápr. 15. 04:22
 16/16 A kérdező kommentje:

Még egy dolog

Az egyik oktató úgy mondja hogy a gitár test irányába nyomkodjuk a húrokat jobb kézzel

A másik szerint pedig kicsit persze lenyomva de inkább a gitár testtel párhuzamosan pengessünk.

Én gyakorlat alapján az utóbbi val értek egyet... Szerintetek?

2023. ápr. 15. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!