Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az oka annak, hogy ilyen...

Mi az oka annak, hogy ilyen sokan szeretik a metálzenét?

Figyelt kérdés
Mert szerintem egy csomó jobb zenei stílus létezik, vmiért mégis sokan imádják, csak azért mert olyan "kemény".

2023. jan. 2. 20:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem csak a metál nem "divat" mai középiskolások nem szívesen tagozódnak be semmilyen szubkultúrába. Én 30 vagyok középsuliban hosszú hajam volt acélbetétes bakancsban meg terepgatyában lánccal jártam és mentem ki felelni a táblához. Nem érdekelt ha nem tetszett a pofám meg a stílusom a tanárnak.

Na ezt nem sokan vállalják be szívesen főleg nem lányok, miközben lehet metál zenét hallgatnak

Felnőtt korban munkahelyről meg azon túli magánéletről nem is beszélve.

2023. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#10 akkor lehet, hogy azért jobb a helyzet, mint én tapasztaltam a fiatalok körében (fővárosi szakközép)
2023. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég tág műfaj. Előrebocsátom, hogy én nem annyira értek hozzá, inkább punkot-punk rockot hallgatok, de a 80-as évek glam metal bandáit pl szeretem. Skid Row, Mötley Crüe, Guns, Kiss ilyesmik. Ezek ugye egyáltalán nem "kemények", cicanacis fiúk vonaglanak magas hangon süvítve. Szóval nem csak a sötétebb, hörgős műfajok léteznek. Én 7 éve érettségiztem, 2 rocker csaj volt az osztályban, plusz én, de én inkább csak külsőben (mert zöld mohikánt nem akartam vágatni, így maradt nekem is a fekete ruha meg az acbélbetétes). Viszont pl a Guns n Rosest szinte mindenki szerette az osztályban. Szóval a régi klasszikus, kommerszebb bandák azért elég népszerűek ma is.

De amúgy ma szerintem kicsit ez az egész rocker műfaj ki van öregedve itthon. Pataky Attilát elviszik az ufók, Nagy Feró nagy pártkatona lett, a Tankcsapda szintén... Biztos van ezer jó új banda akiket én nem ismerek, de az látom, hogy a régi nagy nevek teljesen lejáratják magukat és ezzel az egész stílust is. Pont ezért a lázadás veszett ki az egészből. Ma egy fiatal ha lázadni akar, akkor nem pl a ki Junkieshoz érkezik meg (mint mondjuk én tiniként), hanem pl Krúbihoz, akinek egy száma ezerszer nagyobbat üt, mint a régen lázadónak számító heavy metal bandák egész életműve. Átalakult a világ, ma már mást jelent a rendszer elleni lázadás, ami régebben polgárpukkasztó volt, annál ma keményebb dolgokat mutogatnak a tévében főműsoridőben. Sokkal több kell ahhoz, hogy valami elérje az ingerküszöböt, mint pár fekete ruhás alak, agresszív gitárszólókkal és általánosságban kritikus szövegekkel.

2023. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Tom Benko ***** válasza:
100%

@13: Meg tegyük hozzá a ratyiság csúcsa Kárpátiát. Sajnos tényleg, felénk erősen le lett járatva a rockzene, volt osztály, ahol azt vélelmezték, hogy rasszista vagyok, mert rögtön az első órán megkérdezték, milyen zenét szeretek.

Krúbi inkább csak annyiból ütősebb, hogy direkten fogalmaz, nem kell annyira beleérezned magadat a zenébe, ez sok fiatalnak bejön. Semmi terhelés, semmi ajánlott alapműveltség nem kell az élvezethez.

2023. jan. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a bajom, hogy elöregszik az egész ilyen társadalom, és adott korosztály az ő gyerekkorában menő mára már régi rockzenét kedveli és isteníti.


Szétnézel koncertek között, alig van értelmes itthon. Egyszerűen már ide nem nagyon jönnek, csak a populáris ismertebbek. EU-s spanyol vagy olasz együttes? Ritka mint a fehér holló még BP-re se nagyon jönnek.


És igen, nem nagyon szívelik ha valaki nyíltan hangoztatja hogy márpedig ő death metált, extreme metált hallgat vagy ilyesmi, mert biztos egy pszichopata állatkínzó őrült.


Nekem ebből van elegem. A fene nagy keresztény elavult társadalom ide jutott. Meg összemossák a metált a részeges drogos alkoholista kisebbséggel akik inkább a punk vonalt képviselik / képviselték.


Nézd meg pl. az Astray Valley vagy teszem azt a For I Am King banda tagjait. Tök átlagos, normális emberek. Zenéjük pedig?


Valaki elsőre hallja, azt mondja egy idegbeteg magát vagdosó szadista az egyén aki ilyet hallgat.

2023. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Györffykee ***** válasza:
100%
Ez honnan jött? Ültél a budin, unatkoztál és csak úgy eldöntötted hogy aki metált hallgat az keménynek akár tűnni? Végülis kemény, igen, de nem azért hallgatjuk mert olyan menők akarunk lenni. Azért hallgatjuk mert nekünk ez tetszik és nem a trendeket követjük mint te (valószínűleg).
2023. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!