A vendégzenekarok általában teljes koncertet szoktak tartani, vagy valami rövidített set van?
Februárban lesz Bullet for My Valentine Pesten, de ezt csak azért tudom mert Jinjer koncerteket kerestem, és itt ők lesznek az egyik vendégzenekar az Atreyu melett.
Ez lehet hülye kérdés, de még nem voltam ilyen "tripla" koncerten. Ilyenkor a vendégzenekarok pár szám elejéig lépnek fel a "fő" banda előtt, vagy ők is teljes setlisttel teljes koncertet tartanak?
Szerintem így-is úgy-is elmegyek, ezt nem hagyhatom ki, de azért érdekelne, hogy mire számítsak.
Attól függ milyen vendégzenekarról beszélünk és hogy az adott régióban mennyire népszerű.
Itt a Jinjer inkább Co-Headline szerepet fog betölteni, mert azért szeretik idehaza.
Nem egy turné volt, ahol xy helyen dominánsabb volt az egyik együttes, itt meg inkább testvériesen elosztották az időt mert egyszerűen közel azonos népszerűséggel rendelkeztek(most ilyen volt az Arch Enemy - Behemoth, vagy éppen az Amaranthe - Beyond The Black). De itt inkább ilyen Dynazty - Sirenia beosztásra kell majd gondolni.(75 perc - 60 perc)
1 órát fixen fog kapni a Jinjer, illetve hozhat normális hangszereket is szóval érdemes elmenni, de nyilván az est fénypontja a BFMV lesz.(nekem sem a kedvenceim, de a Jinjer miatt megnézem őket is)
#1.Azért ez nem ilyen egyszerű dolog, egy sima előzenekar kap max 30-40 percet(Quest), de ezen együttesek nem túl népszerűek így csak olyan bemutató műsorról beszélünk és ha lelkes a közönség adnak nagyobb show-t később.(ilyen volt idén a The Vintage Caravan, Surma, vagy éppen az Ad Infinitum)
Aztán vannak a befutott bandák akik csak hozzácsapódnak egy másikhoz, alacsonyabb a költsége így a turnénak illetve nagyobb tömeghez is hozzájutnak.(Special Quest, vagy Co-Headliner) Ők közel teljes setlist-t adnak, ráadás nincs és ez különbözteti meg a fő headliner bandától.(illetve max 10-15 perccel rövidebb műsoridő)
A különbséget a sima vendék bandáktól az jelenti hogy ők befutott bandák, nagy népszerűséggel míg a sima quest bandák többnyire tényleg csak a közönség 10-20%-a ismeri vagy még annyi sem.
Szóval én őket nem hívnám előzenekarnak, Ozzy - Judas Priest esetén is érdekesen hangzana az utóbbit annak hívni, amikor közel ugyan annyi ember elmegy a JP miatt is az adott koncertre.(és valószínűleg a setlist sem lesz sokkal rövidebb)
3-8 számot szoktak adni, de van, hogy csak jammelnek. Viszont ha a vendégzenekar késve kezd akkor nem szokás csúsztatni miattuk a fő előadót, szóval ez örök dilemma, hogy el merik-e kezdeni már akkor mikor csak szállingóznak az emberek (mert ha csak lézengenek a koncertteremben akkor tuti nem lesz taps meg ováció) vagy bevállalják, hogy legyen elég néző, viszont akkor csak sokkal rövidebb setlistre futja, azok viszont lehetnek a legjobb dalok és nagyobb eséllyel csápolnak és marad meg a zenekar a közönség emlékezetében. Túljátszani a fő attrakciót persze nem illik meg akkor nem is hívnak meg újra.
Persze így vagy úgy, de az előzenekar fő haszna, hogy alattuk derüljön ki, ha valami rossz a színpadtechnikával vagy hangosítással, tehát nekik be kell nyelni, hogy ha van valami baki akkor azt ők szívják meg. Cserébe meg lepacsizhatnak a világsztárokkal a backstageben.
#6.Szerintem nem volt egyértelmű, és a játékidő sem volt véletlenül közel ugyan annyi.(asszem a BTB itt adta talán az egyik leghosszabb koncertet)
Ebben a régióban elég kiegyensúlyozott a népszerűségük, symphonic metal elég népszerű idehaza is.
De ez kb. olyan hogy a Within Temptation és a Evanescence is hasonlóan népszerű idehaza, holott az utóbbi banda a 21. század legsikeresebb metalbandája.(igen, a Fallen Nu-Metal album volt még)
7: továbbra sem vagyok meggyőzve :p, a BtB kb minden számra bedobott valami extrát és így volt akkora lelkesedés amennyi; míg az Amaranthe nem csinált semmit csak kiállt és játszott :) és totális megőrülés volt.
Egyébként nekem Jennifer Haben valami extrém antipatikus is volt, fogalmam nincs miért mert amúgy próbáltam pozitívan állni a bandához; de az biztos nem segített hogy szinte alig szólt egy szót az egész koncert alatt.
#9.Songs of Love and Death olyan album, ami simán a legjobb modern szimfonikus metal albumok között említhető.
Nagy eladást is hozott, és megalapozott egy nagy rajongótábort.
Nem azt mondom hogy azóta lejtmenetben lennének, habár az utóbbi 2 album elég gyenge lett, de a nagyon jó debütálásból élnek.
Németországban meg nagyon szeretik a hazai bandákat, a Xandria jegyek is elfogytak többnyire, de Amaranthe is otthon szépen eladta közel az összeset, nincs ebben semmi furcsa.
Saját véleményem az hogy a BTB simán a legjobb bandák egyike a stílusban.
Nem annyira gothic vonal mint a Sirenia, nem annyira pop-os mint a mostani Within Temptation vagy Delain, Xandria mellett elég emészthetően játsszák ezt a stílust és nincs bennük semmi megosztó(opera énekes, hörgés, agresszívabb kivitel mint pl. az Epica-nál stb.).
Nem mellesleg nagyon jó dalszerzőik vannak, és éppen akkor változott a komplett banda amikor esedékes volt. Egy jó működő szerkezet, nem mellesleg hibátlan koncertet adtak ők is.(habár szerintem a mostani felállású Visions of Atlantissal ők sem veszik fel a versenyt, de sem a Nightwish, sem az Epica)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!