Sláger és Danubius rádió milyen volt anno?
Régen 15-20-25 éve ez volt a 2 országoa radió.
Melyik milyen volt? Melyiken milyen számok, zenék mentek?
Ti hallgattátok még ezeket a rádiókat? Milyen színvonalúak voltak? Melyek voltak a kedvenc számaitok?
Gyerek voltam még akkor, de arra emlékszem, hogy divatos zenék mentek meg beszélgetős műsorok.
Szóval kb. az volt, mint most a Rádió1.
A Sláger olyan volt, mint most a Retro Rádió, csak ahogy a 2-es is írja, egy-két frissebb zene is volt a repertoárban (pl. Robbie Williams nótái). Nem volt túl változatos, a "Got My Mind Set on You"-t például minden félórában lejátszották.... A nagyszüleimnél mindig ez szólt.
A Danubius valamivel változatosabb volt, de itt is csak a "slágereknek" volt helye.
1
Akkor is volt Rádió1, ami már az én kisiskolás éveim (2000-es évek) idején is azzal kérkedett, hogy "csak mai sláger megy"... Ami már persze akkor sem volt igaz, mert simán lejátszottak akár többéves Black Eyed Peas-nótákat is (ahogy mai napig is), de mondjuk Queen- vagy Scorpions-dalokat sosem hallottál tőlük. Nem olyan rég amikor nyert egy meccset a magyar válogatott, valaki kérte tőlük a We Are the Champions-t, de a rádiós figura azt mondta, azt sajnos nem játszhatja le. A Slágeren meg mindig mentek a Queen-számok...
Ahogy már írtam, a Sláger inkább a Retro Rádióhoz hasonlított, a Danubius meg mondhatni a kettő elegye volt - mert régiek meg friss zenék is mentek rajta, de változatosnak azt sem mondtam volna.
A danubiuson - már amennyire emlékszem rá - inkább modernebb zenék mentek, ami a 90-es években tré volt. A sláger eleinte hallgatható volt, csak aztán olyan lett, mint a retró. Hulladék.
Cudar idők voltak a youtube, az online rádiók és a streamingszolgáltatások előtt. Mármint rádiózásilag.
Az egykori Danubius és a Sláger rádió alapvetően abban különbözött a mai rádióktól, hogy azok nem politikai érdekcsoportok kezében voltak, hanem külföldi szakmai befektetőkében. Ide sorolható még egyébként az egykori Juventus és a 2012 előtti Rádió1 is. Azon túl, hogy a hírszolgáltatás sokkal kiegyensúlyozottabb volt ezeken az adókon mint a maiakon, szakmailag is sokkal kiforrottabbak voltak, mivel a külföldi befektetők és az általuk behozott tudás valamint a valódi piaci verseny miatt nem engedhették meg maguknak hogy lemaradjanak a versenyben.
Ma gyakorlatilag kormányközeli kézen van az összes nagyobb rádió illetve a vidékiek is, így valódi piaci verseny nincs. Külföldi befektetők hiányában friss tudás sem nagyon jön már az országba, így gyakorlatilag ugyanazok az emberek csinálják a mai rádiókat, akik egykoron a Danubiusnál/Sláger/Juventus/Rádió1 négyesnél dolgoztak, ugyanazon szerkesztési elvek alapján. Mintha megállt volna az idő 2010 környékén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!