Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlotok egy...

Milyen gitárt ajánlotok egy full kezdő számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Azért benne vagyok a korban, közel 30 évesen.

Javarészt az életemben rock felé húzodtam/húzodok egyaránt.

Elszeretnék kezdeni gitározni, semmi komoly célom nincs vele. Csupán a kedvenc Metallica, Led Zeppelin, Black Sabbath, Dire Straits, LORD, Edda..,stb zenéket eltudjak játszani a családnak, magamnak, barátaimnak.

Kezdésnek én egy akusztikus gitárral tanulnék meg a jobb hangzások érdekében, de pár rocker mondta hogy elektronikus gitáron is meglehet tanulni. Amit elhiszek, de azért vannak kételyeim magammal szemben.

Természetesen a későbbiekben szeretnék megtanulni elektromos gitáron is, de én maradnék kezdésnek az akusztikus gitárnál.

Elszeretnék járni gitársuliba is, ahol a kottákat, és maga az elmélet rendszerét megtanítják.


Szóval, erről nektek mi a véleményetek?

Milyen akusztikus gitárt tudnátok nekem ajánlani, ami ár-érték arányban egy kezdő-és középhaladó szintjén is megállná a helyét?

Nézegettem Cort-ot, és Ibanezt is. Az olvasottak alapján azt mondják hogy egy 50-100 ezres Cort is annyit tud mint egy Ibanez, ami ennél az árnál is drágább.


Szívesen veszem tanácsaitokat! Köszönöm!

#rockandroll



2022. márc. 12. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne etesd magad ilyenekkel, hogy akusztikuson akarsz rockot tolni, főleg ha 100k még kanyarban van! A valódi kérdésed az, hogy melyik az a játszható elektromos, ami élvezetes tolni a rockot, és belefér jó driverű hangkártyával együtt 100k-ba vagy nem sokkal többe, hogy virágbolti pluginekkel elkezdhesd sújtani világunkat a reggelente elviselhetetlen egésztest-fájdalmat keltő headbang átkával.
2022. márc. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja.

Elektromost vegyél, ha ez az irány. Ma már nem kell milliókat költeni rá, hogy jól is szóljon. Egy olcsóbb elektromos gitár (Ibanez, Jackson) Egy jó külső hangkártya (focusrite scarlet) és egy két ingyenes vagy épp fizetős pluginnal megválthatod a világot.

2022. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miután megtanultam a legeslegalapabb dolgokat barátnőm akusztikus gitárján, én hirtelen felindulásból egy Ibanez GRG170DX-et vettem használtan hatvanvalahányezerért (a bolti ár, ahogy néztem, kilencvenvalahányezer), meg egy Behringer UM2 U-Phoria interfészt újonnan tizenegynéhányezerért. Ezzel a kombinációval jelenleg meg vagyok elégedve. Érdemes szerintem az online használtpiacon körbenézni hangszer-ügyben, mert bele lehet botlani elég jó ajánlatokba - de ha mindenképp újonnan akarod venni, az Ibanez-nek amúgy is vannak olyan modelljei, amik annyiért mennek bolti áron, mint amennyiért az enyémet vettem használtan, és tudomásom szerint azokkal sincsen semmi borzasztónagy probléma.

Az elektromos vs akusztikus témában az előttem szólókhoz csak annyit tudok még hozzátenni, hogy elektromoson fizikailag egyszerűen könnyebb játszani.

2022. márc. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész tevékenység a boldogságról szól. Ahogy fent is írták, tessék megvenni azt a villanygitárt. Sehol nincs előírva, hogy valami játszhatatlan akusztikuson kelljen először megszenvedni a magyarok bűneit. Oktatás meg lehet online, képzett az ország bármely részén élő tanártól. Ezek megérnek más kérdéseket, szívesen válaszolunk is rá, csináld!
2022. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! Elgondolkodtam a szavaitokon, úgy gondolom hogy elektromos gitáron fogom elkezdeni a boldogságom.

Nincs mit vesztenem!

2022. márc. 13. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a beszéd! Sok sikert és előre is jó zenélést! :)
2022. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Waff ***** válasza:
100%

Én évekig elvoltam akusztikus gitáron, attól függetlenül hogy a rock vonal volt többek között a cél. Szóval az sem az ördögtől való...

Az Am-Em, C dúr-G dúr stb. akkordok váltásainál a legkevesebbet fog az számítani hogy milyen rockos torzítással szólal meg a gitárod...de persze nincsenek itt vasbaöntött szabályok. Azzal kezdj amivel legszívesebben játszanál. Aki igazán szeret gitározni annak előbb-utóbb úgyis lesz egy rakat gitárja, elektromos is, akusztikus is :)

De kezdésnek a legfőbb érv (hogy legyen már 1 érv az akusztikus mellett is) hogy jóval olcsóbban megvagy egy sima akusztikus gitárral. Ahhoz tényleg a kitartáson/tanuláson nem kell semmi, max egy-két pengető. Utána lesz egy kis alapod, jobban fogod tudni mi is kell majd neked :)

2022. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sőt, akkordokra a keskenyebb nyak lehet kis nehezítés, ujjvastagságtól és koordinációs készségtől függően. Mindamellett, hogy tényleg nem kell annyira fogni a nyakát a szerencsétlennek, mivel ott az a szép effekt- és erősítőlánc.
2022. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Mondjuk a legtipikusabb nyakvastagság elektromos gitáron a 43mm, míg akusztikuson 43mm.
2022. márc. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!