Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felnőttként mennyivel nehezebb...

Felnőttként mennyivel nehezebb megtanulni gitározni? Milyen tapasztalatokkal rendelkeztek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Szeretnek érdeklődni, hogy kinek mi a saját tapasztalata aki 30 éves kor felett kezdett el gitározni. Milyen fejlődési szakaszokon mentetek keresztül stb. Én február óta tanulok egy tanárral, akivel elégedett vagyok. Heti 2x járok, vannak jobb és rosszabb napok de általaban 30-40 percet gyakorlok hétköznap. Egy nylon és egy fémhúros gitar van a reperotarban. Kinek mi és hogyan segített a fejlődésében. Az egész egy covid hobbilent indult, 10 évet anno máé foglalkoztam zenével (dob) viszont azt magánügy miatt egy életre letettem. Koszi a válaszokat.

2021. júl. 2. 01:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Így én nem féltenélek egyáltalán.
2021. júl. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Waff ***** válasza:
100%

Nyilván a legelőnyösebb 10-11-12 éves korban kezdeni, egy gyerek könnyebben és gyorsabban tanul mint egy felnőtt. De 30+évesen sem vagy hátrányban, csak talán kicsit lassabban haladsz a fejlődésben. Viszont felnőtt fejjel célratöröbben tudsz tanulni, nyilván jobban átlátod és logikusabban építed fel magadnak a tanterved.

Heti 2 alkalom szerintem felesleges,sőt egy jó tanár heti 1 órát javasol, pont elég időd van felkészülni a következő órára, persze lehet akár naponta is tanárhoz járni, de az inkább közös gyakorlás. Heti 1 óra, felépített tanterv, 60 percben át lehet adni, meg lehet mutatni annyi leckét amit utána 1 hétig gyakorolhatsz otthon. Viszont a napi 30-40 percet ha lehet inkább tornázd fel legalább 1-1,5 órára.

2021. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A tanár is egy órát javasolt, ragaszkodtam a kettőhöz, mert élvezem és tud mindig újat mondani, ami érdekel es érdekes számomra. Szóval ez az én saját kérésem volt. Sajnos nem tudom felfelé vinni a napi 30-40percet. Jelenleg az életembe ennyit tudtam beletenni, eléggé szigorú időbeosztásom van ami mellett ez fér bele mint egy új hobbi. Szeptember augusztus környékén meglesz az egy óra.
2021. júl. 2. 13:34
 4/13 Mojjo ***** válasza:
88%
Nekem, kétbalekzesként kell a napi 2 óra barminemű fejlődéshez. Igazán komoly fejlődést akkor vettem észre, amikor napi 5-6 órát tudtam gyakorolni. De akinek jobb a kézügyessége nálam, annak alighanem ennek a töredéke is elég.
2021. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik ez egy hobbi. Nem kell rágörcsölni. Annyit tegyél bele, ami még boldogít.
2021. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam még felnőttként megtanulni gitározni, meg hát ahány ember, annyiféle tehetség, de amúgy gyerekként sem könnyű. ugyanúgy sok idő, és lassú haladás van. Persze látok videókat ahol 10 éves ázsiai kislányok olyan gyorsan gitároznak, ahogy én soha nem fogok, tehát biztos vannak különbségek. Meg ugye az ázsiaiak szorgalmasabbak is. Persze én ebben semmi szépséget nem látok, ők sztem csak ilyen módon elbszottak, a nyugatiak meg másképp, de persze nem vagyok szociológus, csak egyszerűen nem tetszik amit ott látok, én pár hónapig bírnám idegekkel.


Én is olyan vagyok mint a Mojjo, h szerintem az isten nem erre teremtett, de mivel kisgyerekkorom óta gitározok, ezért úgy megy már a gitározás mint az írás. csak virtuózkodni nem tudok, de nem is akarok mondjuk, többnyire nem is ilyen zenéket hallgatok. Mondjuk a kívülállóknak az is virtuózkodás, ha valaki el tud játszani egy led zeppelin szólót.

2021. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Waff ***** válasza:
100%

Egy Led Zeppelin szóló is lehet virtuóz. Szerintem nem csak azok a szólók számítanak virtuóznak amelyekbe másodpercenként "hatvanezermilliárd" hangot szólaltatnak meg. Sőt...az igazán virtuóz szólók azok amik nem csak a fülét, hanem a lelket is megborzongatják.

Vannak közösségi oldalakon manapság sokan akik a videóikban tekernek mint állat nyakló nélkül, mindenki el van ájulva hogy "ezosztigenőstehetségvagybástya", de zeneileg kb mintha egy sarokcsiszoló kisflexet hallgatnék...

2021. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem korfüggő ha testben és fejben egyben van az ember. Én negyven felett már érzem a kéz izületeimet hogy nem a régi. Görcsösebb, kattog, fáj, talán még lassabb is de nézzünk meg néhány híresebb fazont milyen jól csinálják hetven felé is.
2021. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mondjuk a kéznek pont h jót tesz a gitározás. jobban fájna ha nem gitároznál.
2021. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Muszty Dobay gitáriskola, CD! Én így "tanultam meg.", 14 éves voltam mikor elkezdtem. 6 óra gyakorlás? Tönkremegy a gerinced! Inkább gyakorolj 1 órát, aztán menj el úszni!
2021. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!